رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

6 رشته تخصصی دندانپزشکی در این دانشگاه راه اندازی می شود

زاهدان- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گفت: مقدمات صدور مجوز پذیرش دستیار تخصصی در 6 رشته دندانپزشکی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای دانشکده دندانپزشکی زاهدان فراهم شد.

دکتر محمد هاشمی شهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال پس از بازدید اعضای هیات ارزیابی دندانپزشکی کشور از دانشکده دندانپزشکی زاهدان و با توجه به امکانات موجود و شرایط لازم این اقدام انجام شد.
وی افزود: استاندارد سازی و توسعه بخش های درمانی و آموزشی یکی از درخواست ها و شروط هیات بورد در زمینه اعطاء مجوز پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نصب تجهیزات رادیو گرافی شامل سیتی اسکن دندانپزشکی، پارونکس دیجیتال، پری اپیکال دیجیتال و افزایش حدود 40 یونیت جدید را از جمله تجهیزات جدید دانشکده داندانپزشکی این شهر برشمرد و گفت: این تجهیزات و امکانات علاوه بر تسهیل فعالیت های آموزشی به دانشجویان و دستیاران تخصصی شرایط بهتری را برای ارائه خدمات درمان دندانپزشکی به بیماران مراجعه کننده به این دانشکده فراهم می کند.
وی گفت: هم اینک در دانشکده دندانپزشکی زاهدان علاوه بر هشت دندانپزشک عمومی59 دندانپزشک متخصص مشغول خدمت رسانی به مردم سیستان و بلوچستان هستند.
هاشمی شهری اظهار داشت: دانشکده دندانپزشکی زاهدان جزو نخستین دانشکده های دندانپزشکی در کشور است که خدمات دندانپزشکی اورژانس در تمام ساعات شبانه روز به هم استانی های گرامی ارائه می شود.
وی بیان کرد: همچنین این دانشگاه در رشته تخصصی پزشکی بیماری های کودکان، داخلی، زنان و زایمان، جراحی عمومی، بیهوشی، عفونی و گرمسیری، چشم پزشکی، ارولوژی، قلب و عروق، روانپزشکی و طب اورژانس و یک رشته فلوشیپ شبکیه دانشجوی دستیاری می پذیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: برنامه های دستیاری بیماری های دهان و تشخیص، اندودانتیکس و فک و صورت نیز در دانشکده دندانپزشکی این شهر فعال و مجوز پذیرش مشروط 6 رشته دیگر نیز صادر شده است.
7316**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال