2 طرح اشتغالزایی در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد

چابهار - ایرنا - 2 طرح اشتغالزایی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و شماری از سرمایه گذاران در منطقه آزاد چابهار کلنگ زنی شد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار در حاشیه کلنگ زنی این طرح ها به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همزمان با همایش سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان عملیات اجرایی پروژه مجتمع غذایی(بسته بندی، فرآوری، تولیدشیره خرما و خوراک دام از ضایعات خرما) و واحد بسته بندی و فرآوری مواد غذایی شرکت خاوران لنج آغاز شد.
غلامرضا پناه بیان کرد: واحد بسته بندی و فرآوری مواد غذایی شرکت خاوران لنج در زمینی به مساحت 2 هزار و 700 متر مربع و در 2 سال تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وی تصریح کرد: برای اجرای این پروژه سرمایه گذاری 26 میلیارد ریال هزینه و برای 26 نفر اشتغال ایجاد و سالانه 150 هزار تن انواع چای، شکر و حبوبات بسته بندی و فرآوری می شود.
عضو هیات مدیره منطقه آزاد چابهار ادامه داد: مجتمع غذایی بسته بندی، فرآوری، تولیدشیره خرما و خوراک دام از ضایعات خرما نیز در زمینی به مساحت 1.5 هکتار و سرمایه گذاری 200 میلیارد ریالی اجرا می شود.
وی گفت: این طرح پس از 2 سال تکمیل و سالانه 15 هزار تن محصول تولید و برای 70 نفر اشتغالزایی ایجاد می کند.
به گزارش ایرنا در آئین آغاز عملیات اجرایی این طرح ها احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، شماری از مقامات استانی و محلی حضور داشتند.
نخستین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان 28 و 29 دی در سالن همایش های منطقه آزاد چابهار در حال برگزاری است.
3043**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال