160هزار قطعه بچه ماهی سردآبی در سیستان و بلوچستان رهاسازی شد

زاهدان - ایرنا - رئیس اداره شیلات شهرستان زهک در شمال سیستان و بلوچستان گفت: 160 هزار قطعه بچه ماهی سردآبی از نوع قزل آلای رنگین کمانی از اوایل آبان تاکنون در 67 استخر بتنی هشت ضلعی، دایره ای و مستطیلی در این استان رها سازی شده است.

عیسی شاهرودی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به مساعد بودن شرایط اقلیمی سیستان و بلوچستان برای پرورش ماهی قزل آلا در نیمه دوم سال 160 هزار بچه ماهی قزل آلا در استخرهای این استان رها سازی شد و کار رهاسازی تا ماه های آینده همچنان ادامه دارد.
وی بیان کرد: انتظار می رود در پایان دوره (اواسط اسفند) افزون بر 64 تن ماهی قزل آلا از سطح استخرهای سیستان و بلوچستان برداشت شود.
رئیس اداره شیلات زهک تصریح کرد: این تعداد بچه ماهی علاوه بر پنج شهرستان سیستان در شهرستانهای زاهدان و خاش توزیع شده است.
وی بیان کرد: وزن ماهی های رهاسازی شده حدود 10 تا 12 گرم است که در پایان دوره برداشت به وزن تقریبی 400 گرم خواهند رسید.
شاهرودی گفت: تسهیلات بلاعوض به پرورش دهندگان ماهی داده می شود به طوریکه از تعداد سه ماهی رها شده 2 عدد را شیلات تقبل می کند و همچنین پرورش دهندگان همواره می توانند از مشورت با مشاوران این مرکز استفاده کنند.
وی به بازار عرضه قزل آلا اشاره کرد و ادامه داد: این ماهی ها بعد از پایان رسیدن دوره پرورش در سطح منطقه و شهرستان های سیستان و بلوچستان توزیع و قیمت هر کیلو این نوع ماهی به طور میانگین 300هزار ریال خواهد بود.
به گزارش ایرنا، سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای 2 اداره کل شیلات در شمال و جنوب استان است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال هستند.
9914**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال