برداشت شلغم در شهرستان مرزی هیرمند آغاز شد

زاهدان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان گفت: برداشت شلغم از سطح 50 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

حبیب رستمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود خشکسالی و تداوم آن در منطقه سیستان با استفاده از آب چاهک ها کشت شلغم در شهریور ماه در شهرستان هیرمند انجام شده و برداشت آن نیز تا نیمه اول دیماه ادامه دارد.
وی پیش بینی کرد؛ تا پایان فصل برداشت بیش از 2 هزار و 250 تن شلغم از سطح مزارع هیرمند برداشت و روانه بازار مصرف شود.
مدیر جهاد کشاورزی هیرمند عمده مناطق کشت محصول شلغم را در این شهرستان روستاهای رخشانی، زورآباد، جهانتیغ و ابراهیم آباد عنوان کرد.
وی خاطر نشان کرد: شهرستان هیرمند دارای 65هزار هکتار زمین کشاورزی است که به دلیل خشکسالی و کم آبی در سال زراعی جاری تاکنون سه هزار و 200 هکتار آن به کشت محصولات کشاورزی اختصاص یافته است.
به گفته کارشناسان شلغم گیاهی اشتها آور، تسکین دهنده سرفه، درمان کننده شب کوری و کم خونی، موثر در رشد استخوان هاست و همچنین به دلیل دارا بودن ید فراوان نقش تنظیم کننده ترشحات غده تیروئید و ضد سرطانی نیز دارد.
به گزارش ایرنا شهرستان مرزی هیرمند با دارا بودن 2 شهر، 2 بخش، 378 روستا، پنج دهستان در فاصله 240 کیلومتری شمال زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان و هم مرز با کشور افغانستان واقع شده است.
7316**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال