رئیس دامپزشکی:

دامداران خاش نیاز به 7 میلیارد تومان کمک مالی دارند

زاهدان - ایرنا - رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به وقوع خشکسالی های طولانی ضروریست به منظور پایش، کنترل و مقابله با بیماری های دامی افزون بر 70 میلیارد ریال به دامداران این شهرستان کمک شود.

به گزارش ایرنا دکتر امان الله رخشانی در نشست مشترک خود با اعضای شورای شهرستان خاش افزود: با توجه به کمبود نیرو و اعتبارات در اداره دامپزشکی آن طور که باید نمی توانیم تمام مشکلات دامداران را حل کنیم.
وی اظهار داشت: در زمینه وقوع بیماری هاری در شهرستان خاش که پارسال دستگاههای مختلف شهرستان و استان و کشور را برای مقابله و پیشگیری از این بیماری به خود مشغول کرد و افزون بر 50 نفر شتر تلف شدند، تا پایان خرداد امسال افزون بر 233 میلیون تومان به خسارت دیدگان غرامت پرداخت شد.
رخشانی ادامه داد: در خاش حدود 500 هزار راس دام سبک و سنگین، 39 واحد مرغداری فعال، دو سایت پرورش ماهی و تولید بچه ماهی وجود دارد که در هشت ماه امسال 89 هزار راس دام علیه بیماری ها واکسینه شده اند.
وی اظهار داشت: در این مدت 18 هزار جایگاه نگهداری دام سم پاشی شده و کار غربالگری، تست گیری و معاینه بالینی 213 هزار راس دام انجام و بر عملکرد 520 واحد عرضه فرآورده های دامی نیز نظارت شده است.
عیدمحمد قلندرزهی رئیس شورای شهرستان خاش نیز از خدمات دامپزشکی در حوزه های مختلف و تلاش برای تامین غذای سالم و مقابله با بیماری های هاری و مشترک میان انسان و دام قدردانی کرد.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7310 **6081

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال