2 خانه ورزش روستایی در فنوج به بهره برداری رسید

زاهدان - ایرنا - رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان گفت: 2 خانه ورزش روستایی در روستاهای چاهننده و بیرمین شهرستان فنوج در جنوب این استان به بهره برداری رسید.

محمد امیر براهویی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای راه اندازی و تجهیز این خانه های ورزش روستایی افزون بر 40 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
وی افزود: خانه های ورزش روستایی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در سطح روستاها، توسعه ورزش روستایی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستاها با مشارکت فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی، ستاد مبارزه بامواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان کشور تجهیز می شوند.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان ادامه داد: خانه های ورزش روستایی نقش بسزایی در افزایش مشارکت بانوان روستایی در امر ورزش دارند.
وی گفت: با توجه به تنوع فرهنگی تا کنون 130 بازی بومی محلی در سیستان و بلوچستان شناسایی شده به طوری که تنوع این رشته ها زمینه جذب بیش از 6هزار ورزشکار سازمان یافته را در این هیات فراهم کرده است.
براهویی ادامه داد: سیستان و بلوچستان یکی از استان های سرآمد در رشته بازی های بومی محلی است به گونه ای که پارسال موفق به کسب عنوان دوم کشوری شد.
به گزارش ایرنا هم اینک افزون بر 44 هزار و 880 ورزشکار سازمان یافته در قالب حدود 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در این استان مشغول فعالیت هستند.
7316**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال