امامان جمعه سیستان و بلوچستان:

توجه به تولیدات داخلی تنها راه مقابله با تحریم هاست

زاهدان - ایرنا - امامان و خطیبان جمعه برخی شهرستانهای سیستان و بلوچستان ضمن محکوم کردن تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا علیه ملت ایران اسلامی؛ توجه به تولیدات داخلی را تنها راه مقابله با این تحریم ها اعلام کردند.

امام جمعه ایرانشهر در خطبه ‌های نماز جمعه این هفته با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه اظهار داشت: یکی از مسائل مهمی که مردم ما باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند تحقق اقتصاد مقاومتی و استفاده از کالاهای داخلی است زیرا تنها از این طریق می توان تحریم های آمریکا را بی اثر کرد.
حجت ‌الاسلام سید شجاع الدین ابطحی افزود: دشمن با تحریم های ظالمانه می خواهد ملت ایران را به چالش بکشاند اما هوشیاری مردم باعث خنثی شدن این دسیسه ها می ‌شود.
وی با اشاره به پیشرفت، بالندگی و دستاورد‌های انقلاب اسلامی در زمینه‌ های گوناگون از جمله پیشرفت های نظامی و فناوری‌ های نو گفت: امروز دشمن از گزینه‌های زیر میز و نظامی علیه ایران نمی تواند حرفی بزند زیرا از قدرت ما خبر دار شده است.
امام جمعه ایرانشهر همچنین از مسئولان خواست تا نسبت به حل مشکل صف های سوخت چاره اندیشی و با گرانفروشان و محتکران برخورد کنند.
***امام جمعه موقت شهرستان خاش گفت: مردم ایران اسلامی با حفظ اتحاد و همدلی مانع از اثر گذاری تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا خواهند شد.
حجت الاسلام محمد نوری اظهار داشت: بهره گیری از ظرفیت های کشور تنها راه مقابله با تحریم های دنیای استکبار علیه ایران اسلامی است.
وی بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) محور و شاخص در وحدت امت اسلامی هستند و پیروی از راه و روش ایشان انسان را به کمال و سعادت در دنیا و آخرت می رساند.
امام جمعه موقت خاش گفت: ایام ماه ربیع الاول فرصتی ارزشمند برای تالیف قلوب، حفظ وحدت و همبستگی، برپایی جشن و سرور است.
وی اظهار داشت: هفته وحدت و ایام ولادت پیامبر(ص) در این ماه قرار دارد بنابراین همگان باید حول محور پیامبر اسلام(ص) برنامه ریزی و تدبیر کنند تا شاخص های وحدت در جامعه تقویت شود.
حجت الاسلام نوری بر اهمیت مطالعه کتاب و کتابخوانی در جامعه تاکید کرد.
***امام جمعه شهرستان نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان ضمن محکومیت تحریم های ظالمانه و خصمانه آمریکاعلیه ایران اسلامی گفت: این گونه فشارها و توطئه ها هیچ خللی در وحدت ما ندارد.
حجت الاسلام محمد راشکی در خطبه های این هفته نماز جمعه نیمروز اظهار داشت: با تدابیر رهبر معظم انقلاب و دولتمردان بار دیگر آمریکا و همدستانش شکست سختی از ملت ایران خواهند خورد.
وی با اشاره به فضائل ماه ربیع الاول گفت: ذخایر و برکات خداوند در این ماه پدیدار می شود و انوار جمال الهی بر زمین و زمینیان می تابد.
امام جمعه نیمروز با تسلیت ایام شهادت امام رضا(ع) اظهار داشت: پیاده روی زائران و ارادتمندان امام مهربانی ها به سوی مشهد مقدس آنهم در این هوای سرد نشان از بینش و وحدت مسلمان داشت.
7314**7310**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال