ایرانشهر در اربعین امام حسین (ع) یکپارچه عزادار شد

زاهدان - ایرنا - مردم ولایتمدار شهر میزبانان ولایت در چهلمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان با حضور در مساجد و حسینیه های ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان به عزاداری و سوگواری پرداختند.

به گزارش ایرنا در اربعین حسینی هیات های عزادار در سطح شهر ایرانشهر به حرکت در آمده و در غم فراق بهترین های عالم سوگواری کردند.
عزاداران حسینی در شهرستان ایرانشهر با سینه زنی و سوگواری عشق و ارادت خود را به اباعبدالله الحسین(ع) به نمایش گذاشتند.
شب گذشته مراسم قرائت زیارت عاشورا با حضور هزاران نفر از عزاداران حسینی در مساجد و حسینیه های ایرانشهر برگزار شد.
امام جمعه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا فلسفه قیام امام حسین (ع) را احیاء ارزش های اسلام و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ذکر کرد.
حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی گفت: مبارزه با فساد و اهتزاز پرچم اسلام در جهان، فلسفه قیام امام حسین (ع) و یاران با وفایشان بود که بعد از سال ها پیام این قیام همچنان در حال انتقال به نسل های جدید است.
وی با تجلیل از شور حسینی در جامعه اسلامی گفت: حضور میلیونی عاشقان ائمه اطهار (ع) در کربلای معلی در روز اربعین، زنده نگه داشتن حماسه حسینی و ادامه راه کربلاست که امسال نیز باشکوه تر از سال های قبل در حال برگزاری است.
به گزارش ایرنا ایرانشهر در فاصله 340 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در مسیر ترانزیتی چابهار، زاهدان- میلک و چابهار - بم واقع شده است.
7314**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال