امام جمعه زاهدان:

امروز معروفی بالاتر از استقلال و آزادی وجود ندارد

زاهدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: امروز معروفی بالاتر از استقلال، آزادی و مقابله با مستکبران و دشمنان ایران اسلامی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته زاهدان با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و یاران با وفایشان اظهار داشت: اجرای امر به معروف و نهی از منکر مهمترین هدف قیام امام حسین(ع) بود زیرا جامعه اسلامی بعد از رحلت رسول اکرم(ص) دچار چنان انحرافی شده بود که به راحتی منکر را انجام می دادند و معروف به فراموشی سپرده شده بود.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در هر جامعه ای برای حفظ و جلوگیری از انحراف و سقوط آن، نیازمند به نظارت عمومی است افزود: در متن اسلام این نظارت عمومی در 2 اصل مهم امر به معروف و نهی از منکر قرار داده شده که قیام اباعبدالله الحسین(ع) نیز برای احیای این 2 فریضه الهی که برگرفته از سنت پیامبر گرامی اسلام و امیر المومنین(ع) بود انجام شد.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه امام حسین(ع) در بدترین شرایط حاکم در جامعه آن زمان برای انجام این 2 فرضیه الهی قیام کرد افزود: اجرای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر برای سالم ماندن جامعه از فساد، تباهی و زشتی وظیفه ای همگانی است.
آیت الله سلیمانی گفت: هفته نخست محرم به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر معرفی شده تا در قالب طرح و برنامه بتوانیم برای انجام این 2 فریضه الهی بیش از پیش قدم برداشت.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان افزود: امروز نیروهای مسلح و بسیجی در جامعه در مسیر احیای امر به معروف و نهی از منکر گام برمی دارند.
امام جمعه زاهدان اظهار داشت: دشمنان با بکارگیری روش های متفاوت و جنگ نرم به دنبال فاصله گرفتن جوانان به عنوان آینده سازان جامعه از این 2 فریضه الهی هستند که به فرموده امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی «با پر شدن مساجد و پیروی از سیره و منش ابا عبدالله، رسول مکرم اسلام و امیر المومنین(ع) به عنوان پیشوایان دین می توان تمام توطئه ها را خنثی کرد».
آیت الله سلیمانی اظهار داشت: وقتی کسی دارد منکری را تذکر می دهد نباید فرد دیگری به او بگوید به شما ربطی ندارد زیرا تذکر لسانی وظیفه یک مسلمان در برابر فعل منکر است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب اسلامی برگرفته از امر به معروف و نهی از منکر است ادامه داد: تمام آیات قرآن در راستای تعیین وظیفه عمومی این 2 فریضه الهی بنا شده و کسی که این کار را انجام دهد کار قرآنی کرده است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: یکی از اسرار آفرینش؛ شکوه، عظمت و جلوه حسینی است که به تعبیر نبی مکرم اسلام هیچگاه این حرارت سرد نمی‌ شود.
امام جمعه زاهدان افزود: به فرموده امام صادق(ع) «سه حقیقت جاذب قرآن، کعبه و اباعبدالله حسین(ع) در جهان هرگز از جذابیت نمی افتند و به سردی نمی گرایند».
7316**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال