امامان جمعه سیستان و بلوچستان:

قیام امام حسین(ع) بهترین الگو برای آزادی خواهان جهان است

زاهدان - ایرنا - امامان جمعه برخی شهرستانهای سیستان و بلوچستان قیام امام حسین (ع) را برای تمام آزادی خواهان جهان الگویی مناسب و شاخص در مبارزه با ظلم، فساد و زورگویی مستکبران و نجات بخش بشریت از ظلم و جور عنوان کردند.

به گزارش ایرنا امام جمعه دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان با تسلیت فرا رسیدن شهادت سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) گفت: قیام امام حسین (ع) به تمامی آزادی خواهان جهان درس آزادگی را داد و امروز این واقعه مهم به الگویی برای تمام دنیا تبدیل شده است.
حجت الاسلام عظیم بامری در خطبه های این هفته نماز جمعه دلگان بیان کرد: بصیرت دینی در واقعه عاشورا به کمک افرادی آمد که مرگ عزتمندانه را به زندگی ذلت بار ترجیح دادند.
امام جمعه دلگان گفت: مهمترین درس عاشورا این بود که در راه اسلام و قرآن باید از همه چیز گذشت و نباید در برابر ظلم و جور کوتاه آمد.
وی با اشاره به اهمیت تقوا و عمل صالح در زندگی افزود: توجه به تقوا در زندگی انسانها باعث دوری آنان از آتش سوزان جهنم می شود.
حجت الاسلام بامری به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و الگو پذیری از سرور و سالار شهیدان پرداخت و گفت: امام حسین(ع) به خاطر ترویج امر به معروف و نهی از منکر در مقابل یزیدیان و دشمنان اسلام ایستادگی کرد به طوری که در این راه شهید شد.
امام جمعه دلگان گفت: پیروی والگو پذیری ازامام حسین(ع) به ما درس آزادگی، استقامت و صبر در برابر مشکلات را می دهد.

**احیای امر به معروف و نهی از منکر فلسفه قیام امام حسین(ع) بود
امام جمعه ایرانشهر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه و تسلیت ماه محرم گفت: امام حسین(ع) فلسفه واقعه کربلا را امر به معروف و نهی از منکر بیان کردند و اکنون مسئولیت این امر به دوش همه مسلمانان است.  
حجت‌الاسلام سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های این هفته نماز جمعه ایرانشهر افزود: همه انسانها باید در مقابل جبهه باطل بایستند و امروز آمریکا به عنوان شیطان بزرگ و جبهه باطل در جهان است.
وی با بیان اینکه نهضت سیدالشهدا(ع) یک نهضت پیروزمندانه است گفت: طبق تعریف امام حسین(ع) پیروزی اصلی پیروزی ارزشی، آرمانی و اهداف است نه پیروزی ظاهری که تنها چند روزه باشد.
امام جمعه ایرانشهر بر حضور با شکوه مردم در اجتماع عاشورائیان تاکید کرد.

** فرهنگ عاشورایی یعنی بصیرت، وحدت و اطاعت از ولایت فقیه
امام جمعه شهرستان نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ عاشورایی یعنی بصیرت، اتحاد، انسجام، دفاع از دین، اخلاص، شجاعت، عزت و در یک کلام پیروی از ولایت فقیه است.
حجت الاسلام محمد راشکی در خطبه های این هفته نماز جمعه نیمروز اظهار داشت: نهضت عاشورا بهترین فرصت طلایی برای همه است چرا که خیلی از غیر مسلمانان را همین نهضت عاشورا مسلمان کرد.
وی ادامه داد: در طول تاریخ پس از شهادت امام حسین ( ع ) دشمنان بارها و بارها تلاش کردند تا با به شهادت رساندن عده ای در این روزها نهضت عاشورا را کم رنگ کنند اما هر ساله این روزها پررنگ تر از دیگر سالها برگزار می شود.
امام جمعه نیمروز گفت: دشمن در تلاش است تا روحیه غیرتمندی، جهادی، مبارزه و مقاومت را در میان مسلمانان تضعیف کند.
وی ادامه داد: فرهنگ عاشورایی این توطئه را در نطفه خفه می کند و نیاز است تا این فرهنگ در همه جوامع دنیا و دیگر نسلها نهادینه شود.

**عاشورای حسینی درس حریت و آزادگی می آموزد
امام جمعه سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: عاشورای حسینی درس حریت، آزادگی و ایستادگی در برابر مستکبران عالم را به ما می آموزد.
حجت الاسلام مجتبی بامری در خطبه های این هفته نماز جمعه سراوان اظهار داشت: مراسم سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) باید به بهترین نحو برگزار شود و همه اقشار جامعه توجه داشته باشند تا در ایام عزاداری بی حرمتی و بی احترامی نشود.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از نهضت سرخ عاشوراست.
امام جمعه سراوان گفت: اگر مقابل دشمن ایستادگی کنیم، مجبور به عقب نشینی می شوند.
7336**7314**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال