برداشت خرما در ایرانشهر از مرز 20 هزار تن گذشت

زاهدان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز فصل برداشت خرما تاکنون بیش از 20 هزار تن محصول برداشت و روانه بازارها داخل و خارج از استان شده است.

حسن شاه ولی بر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ایرانشهر با 9 هزار هکتار نخلستان یکی از عمده مراکز تولید خرما در سیستان و بلوچستان است به طوری که به عنوان قطب تولید خرما در این استان مطرح است.
وی با بیان اینکه بیش از 40 رقم خرما در ایرانشهر تولید می شود، افزود: ربی، مضافتی، سنگ شکن، هلیله و زاهدی از معروف ترین ارقام خرما در این منطقه هستند.
شاه ولی بر تصریح کرد: نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب سبب شده تا بخش زیادی از خرمای ایرانشهر توسط واسطه ها خریداری و به نام شهرستان های دیگر عرضه شود.
وی بیان کرد: ایرانشهر دارای 6 سردخانه با ظرفیت بیش از12هزار تن است که مازاد این ظرفیت به دلیل نبود سردخانه برای نگهداری به مناطق دیگر عرضه می شود.
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: بیش از پنج هزار نفر در این شهرستان به کار تولید خرما اشتغال دارند که با راه اندازی صنایع فرآوری و بسته بندی می توان علاوه بر فراهم کردن زمینه اشتغال برای افراد جویای کار در منطقه، شاهد رونق اقتصادی در منطقه نیز باشیم.
شاه ولی بر ادامه داد: برداشت خرما در ایرانشهر از نیمه تیر آغاز و تا اواخر مهر ادامه دارد.
وی پیش بینی کرد؛ تا پایان فصل برداشت بیش از 50 هزار تن خرما از نخلستان های ایرانشهر برداشت و روانه بازار مصرف شود.
به گزارش ایرنا ایرانشهر با 30هزارهکتار زمین زراعی و باغی و17هزاربهره بردار در جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارد.
ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در 335 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.
7314**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال