101 مصوبه سفر وزیر کشور به سیستان ابلاغ شد

زاهدان - ایرنا - معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: 101 مصوبه با هدف رفع مشکلات و مسائل منطقه سیستان در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی به 18 وزارتخانه از سوی دفتر رئیس جمهوری ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان باقر کرد روز سه شنبه اظهار داشت: وزیر کشور پس از سفر به منطقه سیستان مصوبات و پیشنهادات خود را به رئیس جمهوری تقدیم کرد که این مصوبات با دستور روحانی در قالب توافقنامه به 18 وزارتخانه ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: حدود 50 درصد این مصوبات مربوط به حوزه عمرانی و تکمیل زیرساخت های توسعه ای منطقه ی سیستان است.
کرد بیان کرد: اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این مصوبات در حوزه عمرانی بیش از هزار میلیارد تومان است.
وی تصریح کرد: حدود 700 میلیارد تومان اعتبار در حوزه راه و شهرسازی پیش ‌بینی شده که مهمترین طرح های این حوزه تکمیل بزرگراه زاهدان - زابل - دوست محمد، تکمیل راه زابل - زهک، تکمیل راه میلک - زابل - نهبندان، اجرای طرح های راه روستایی، ساماندهی و بازآفرینی سکونتگاههای غیر رسمی در قالب 2 طرح از پنج محله انتخاب شده و تکمیل طرح راه آهن چابهار - زاهدان است.
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تکمیل طرح های آبرسانی و تامین آب آشامیدنی بخشی از مصوبات سفر وزیر کشور به منطقه سیستان است، گفت: در این رابطه 18 مصوبه با اعتبار مورد نیاز بیش از 350 میلیارد تومان به تصویب رسیده که مهترین آنها شامل لایروبی و رسوب برداری انهار و چاه نیمه ها، تکمیل طرح های آبرسانی به شهرستان‌های سیستان، ایجاد و تکمیل طرح های تاسیسات فاضلاب، بررسی موضوع انتقال آب از دریای عمان به شمال استان، ساخت و استقرار آب ‌شیرین‌ کن و ساخت نیروگاه بادی در منطقه سیستان است.
وی ابراز امیدواری کرد؛ با تکمیل و تسریع در اتمام این طرح ها بخش قابل توجهی از مسائل و مشکلات منطقه سیستان رفع خواهد شد.
کرد همچنین از جمع بندی مسائل، مشکلات و ارائه پیشنهادات برای رفع مشکلات جنوب سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: به مانند اقدامات اولیه برای سفر وزیر کشور به منطقه سیستان، طرح ها و پیشنهادات برای سفر مسئولان ارشد کشور به مناطق جنوب استان نیز در دست بررسی است.
به گزارش ایرنا وزیر کشور/17تیر/ در راس هیاتی متشکل از معاونان و روسای برخی سازمانهای زیرمجموعه وارد زابل شد و در سفر یک روزه خود به سیستان از طرحهای مختلف از جمله طرح 46 هزار هکتاری، بازارچه مرزی و منطقه ویژه اقتصادی رامشار دیدن کرد.
رحمانی فضلی همچنین علاوه بر افتتاح بازارچه مرزی تخت عدالت شهرستان هیرمند، در نشست با معتمدان و بزرگان طوایف، ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان و شورای اداری سیستان به بررسی مسائل و مشکلات منطقه به ویژه بحران خشکسالی پرداخت.
7316**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال