طرح تابستانی نشاط معنوی در سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: طرح تابستانی نشاط معنوی در هشت بقعه متبرکه و 13 مسجد این استان آغاز شده است.

حجت الاسلام محسن مومنی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح نشاط معنوی از برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه است که با هدف غنی سازی اوقات فراغت، تقویت و ارتقای بنیه اعتقادی، دینی، اخلاقی و ارزش های انقلاب اسلامی در میان جوانان و نوجوانان به همراه استفاده از ظرفیت این قشر برای قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه همه ساله طبق فرموده رهبر معظم انقلاب اجرا می شود.
وی با بیان اینکه طرح نشاط معنوی تا پایان مرداد ماه در سیستان و بلوچستان ادامه دارد گفت: 13 مبلغ بومی و غیر بومی در این طرح مشارکت دارند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان از برگزاری ویژه برنامه دهه کرامت در استان خبر داد و افزود: همزمان با دهه کرامت در همه بقاع متبرکه استان ویژه برنامه های این دهه برگزار می شود.
حجت الاسلام مومنی مقدم از وقف به عنوان پشتوانه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه نام برد و افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته امسال 170 وقف در این استان باید ثبت شود که تاکنون 50 وقف به ثبت رسیده است.
وی افزود: هم اینک چهار هزار و 900 موقوفه در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت های قرآنی به حساب می آید به طوری که علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می برند.
تربیت افزون بر 50 هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره ها و کلاس های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.
7316**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال