المان سنجاق طلای بلوچی در سراوان نصب شد

زاهدان - ایرنا - المان سنجاق طلای بلوچی (طاسنی) با سرپرستی بهروز بردبار و سمانه بزرگ زاده هنرمندان سراوانی در شهر محمدی این شهرستان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان ساخته و نصب شد.

بهروز بردبار به عنوان سرپرست تیم سازنده این اثر روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با همکاری هنرمندان جوان سراوانی و به سفارش شهرداری محمدی المان سنجاق طلای بلوچی پس از طراحی در مسیر جاده اصلی این شهر نصب شد.
وی اظهار داشت: فرشاد بردبار، زهیر بزرگ زاده، محمد زمان بزرگ زاده، حسام الدین بردبار، عبدالجبار صمدی، عبدالباسط رئیسی، ارشد حسین زهی، محمد بلوچ زهی، مسلم فاضلی و سمانه بزرگ زاده در ساخت این المان همکاری کردند.
وی افزود:‌ این اثر با هفت متر طول و پنج متر عرض با ترکیب سوزن دوزی بلوچی و سنجاق سینه نماد طلاسازی بلوچی در طول چهار ماه طراحی و نصب شده است.
سمانه بزرگ زاده طراح و سرپرست دیگر این اثر نیز گفت: ‌این المان معرفی کننده هنرهای دستی سوزن دوزی و طلاسازی زنان و مردان بلوچ است.
وی افزود: علاوه بر این اثر، المان مهر مادری سال گذشته برای شهرداری سراوان طراحی و در یکی از میادین شهر نصب شد.
به گزارش ایرنا این گروه هنری تا کنون المان های متعددی را در سیستان و بلوچستان طراحی و نصب کردند که از جمله آن طراحی ساز رباب در روستای دهک، المان ساربان شتر در چابهار، ساخت خوشه خرما در سیب و سوران، سوزن دوزی بلوچی در مهرستان، المان انبه در قصرقند و المان دونلی استاد شیر محمد اسپندار در بمپور است.
7336**3042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال