حاشیه نشینی چابهار حاصل خشکسالی 18 ساله سیستان وبلوچستان است

چابهار- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: گسترش حاشیه نشینی در چابهار حاصل خشکسالی 18 ساله شهرهای مختلف سیستان وبلوچستان، بیکاری و فقر در روستاها و مهاجرت روستاییان به شهر است.

عبدالرحیم کردی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تبعات و مشکلات اجتماعی و بافت های ناکارآمد شهری گریبانگیر منطقه آزاد چابهار می شود، اظهار داشت: هزاران نفر از جمعیت روستاهای چابهار و شهرستانهای همجوار با امید به اشتغال و زندگی بهتر مهاجرت کرده اما به دلیل نبود درآمد در حاشیه شهر چابهار ساکن شده اند.
وی بیان کرد: هم اینک برای ساماندهی و توسعه مناطق حاشیه نشین چابهار اتفاق خاصی نیفتاده است و هر سازمانی برای خدمات رسانی کار خود را انجام می دهد که تاکنون نتیجه مثبتی نداشته است.
وی افزود: بافت های فرسوده و ساماندهی مناطق حاشیه نشینی با مدیریت یکپارچه با اختیارات کامل می تواند مشکلات حاشیه نشینی را در مدت زمان کوتاهی حل کند.
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار بر اجرایی و عملیاتی شدن اقدامات لازم در حل مشکلات حاشیه نشینی تاکید و خاطر نشان کرد: چنانچه تدبیری در قالب کارگروه مشترک اندیشیده نشود قطعا مشکلات عدیده ای برای شهرستان چابهار و به تبع آن استان بوجود خواهد آمد.
وی گفت: نوع ساخت و ساز در مناطق حاشیه نشینی با مصالح کپری، بلوک سیمانی وغیره است که به نوع درآمد شخص بستگی دارد و کاملا فقر و بیکاری عده ای از ساکنان مشخص است.
کردی افزود: فراهم کردن امکانات نظیر برق، آب، راه، آموزش و بهداشت از سوی مسئولان ضروری است و باید شاخص های دسترسی مردم به امکانات در روستاها فراهم شود.
وی ادامه داد: بسیاری از ساکنان حاشیه نشین کارگران کارگاهها و کارخانه های بزرگ وکوچک هستند و با کسب درامد اندک در شرایط بد و بدون امکانات زندگی می کنند.
وی تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار آمادگی کامل و همه چانبه در چارچوب فعالیت های این کارگروه را دارد و همکاری لازم را انجام خواهد داد.
رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار نیز اظهار داشت: بیش از 43 هزار نفر ساکن در مناطق حاشیه شهر چابهار از 20 سال پیش بدون امکانات برق و آب روزگار می گذرانند.
معین الدین سعیدی خواستار حل مشکلات برق، آب، بهداشت، فضای آموزشی و ساماندهی اصولی مناطق حاشیه نشینی چابهار شد و گفت: مسئولان استانی و کشوری برای ساماندهی مناطق حاشیه نشینی چابهار بطور جدی چاره اندیشی کنند.
3043 **6081

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال