برداشت پیاز در چابهار آغاز شد

چابهار- ایرنا - مدیرجهاد کشاورزی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برداشت پیاز از سطح هزار و 200 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان آغاز شد.

غلامحسین بامبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از هزار نفر در کار کاشت، داشت و برداشت پیاز به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال دارند.
وی با بیان اینکه کشت پیاز از مهر و آبانماه آغاز شده و برداشت آن تا اواخر اردیبهشت ادامه دارد، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت36 هزار تن پیاز از اراضی شهرستان چابهار برداشت و روانه بازار مصرف شود.
وی تصریح کرد: نشاء پیاز امسال در گلخانه های شهرستان چابهار تولید شد که شاهد صرفه جویی 25 درصدی در مصرف آب بودیم.
مدیر جهاد کشاورزی چابهار گفت: این شهرستان با داشتن شرایط آب و هوای گرم و مرطوب ساحلی امکان کشت و تولید محصولات سبزی و صیفی در فصول پائیز و زمستان را داراست.
بامبری اظهار داشت: سالانه 580 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در شهرستان چابهار در صورت وجود آب و تداوم بارندگی های فصلی تولید می شود به طوری که اقتصاد 24 هزار نفر از مردم این شهرستان وابسته به این بخش است.
وی افزود: چابهار ظرفیت های زیادی در بخش کشاورزی، راه اندازی گلخانه، تولید گوشت سفید و قرمز، پرورش دام سبک و سنگین و میگو دارد که می توان به گاو بومی، مرغ و خروس دشتیاری و گوسفند بلوچی اشاره کرد.
به گزارش ایرنا چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال