حوادث چهارشنبه سوری زاهدان 20 مجروح برجای گذاشت

زاهدان - ایرنا - معاون فنی عملیات مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: حوادث چهارشنبه سوری امسال در این شهر 20 نفر مصدوم داشت که 19 نفر از این افراد با سوختگی درجه یک در محل حادثه به صورت سرپایی درمان شدند.

حسن شه بخش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک نفر نیز براثر شدت جراحات وارده به بیمارستان منتقل شد.
وی بیان کرد: شب گذشته 32 نیروی اورژانس در زاهدان با استقرار در نقاط مختلف این شهر به خدمت رسانی پرداختند.
وی ادامه داد: همچنین هشت دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 2 دستگاه موتور آمبولانس برای خدمات رسانی بهتر به مصدومان احتمالی در نظر گرفته شده بود.
وی افزود: سال گذشته حوادث چهارشنبه سوری در زاهدان 11 مصدوم برجای گذاشته بود که پنج نفر از آنان در محل حادثه درمان و 6 نفر به دلیل شدت جراحات به بیمارستان ها منتقل شدند.
به گزارش ایرنا واژه چهارشنبه ‌سوری به جشنی در غروب سه شنبه (شب چهارشنبه) پایان هر سال اشاره دارد که بر اساس آیین باستان در این روز آتش بزرگی افروخته و تا صبح زود و برآمدن خورشید روشن نگه داشته می شد.
مردم با پریدن از روی این آتش، خواهان تطهیر و دوری از بدی و پلیدی، بیماری و غم و رنج بودند اما متاسفانه امروزه با انجام برخی رفتارهای ناصحیح در اجرای این مراسم هرسال شمار زیادی از افراد که بیشتر جوانان و نوجوانان هستند سلامتی خود را به خطر می اندازند.
7316**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال