حوادث چهارشنبه سوری زاهدان تاکنون هشت مجروح برجای گذاشت

زاهدان - ایرنا - معاون فنی عملیات مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: براثر حوادث چهارشنبه سوری تاکنون ساعت 22 سه شنبه شب (لحظه مخابره خبر) هشت نفر در بوستان ملت زاهدان دچار سوختگی درجه یک شدند.

حسن شه بخش سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد که بین 11 تا 22 سال سن داشتند توسط نیروهای اورژانس به طور سرپایی درمان شدند.
وی بیان کرد: 32 نیروی این مرکز برای خدمات رسانی به مصدومان احتمالی در چهارشنبه آخر سال در آماده باش کامل هستند.
وی ادامه داد: همچنین هشت دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 2 دستگاه موتور آمبولانس برای خدمات رسانی به مصدومان احتمالی امشب پیش بینی شده است.
وی افزود: سال گذشته حوادث چهارشنبه سوری در زاهدان 11 مصدوم برجای گذاشته بود که پنج نفر از آنان در محل حادثه درمان و 6 نفر به دلیل شدت جراحات به بیمارستان ها منتقل شدند.
به گزارش ایرنا واژه چهارشنبه ‌سوری به جشنی در غروب سه شنبه (شب چهارشنبه) پایان هر سال اشاره دارد که بر اساس آیین باستان در این روز آتش بزرگی افروخته و تا صبح زود و برآمدن خورشید روشن نگه داشته می شد.
مردم با پریدن از روی این آتش، خواهان تطهیر و دوری از بدی و پلیدی، بیماری و غم و رنج بودند اما متاسفانه امروزه با انجام برخی رفتارهای ناصحیح در اجرای این مراسم هرسال شمار زیادی از افراد که بیشتر جوانان و نوجوانان هستند سلامتی خود را به خطر می اندازند.
7316**3042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال