قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

نشان دادن چهره خشن از اسلام حربه قدرت های استکباری است

زاهدان - ایرنا - قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی گفت: نشان دادن چهره خشن از اسلام برای ممانعت از گسترش روز افزون گرایش به این دین الهی حربه جدید قدرت های استکباری مانند انگلیس، آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

به گزارش ایرنا آیت الله سید موسی موسوی روز چهارشنبه در مراسم آغاز بکار بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی در زاهدان اظهار داشت: گرایش گسترده به اسلام در کنار بیداری اسلامی، قدرت های استکباری را به وحشت انداخته به همین سبب برای جلوگیری از گسترش این دین الهی توطئه ها و دسیسه های گوناگونی از جمله راه اندازی گروه داعش را طرح ریزی و اجرا کردند تا چهره اسلام را خشن معرفی کنند.
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به برکت پیروی از آموزه های نجات بخش قرآن و رهبری امام خمینی(ره)، گرایش به اسلام و قرآن در کنار بیداری اسلامی به شدت در سطح کشورهای دنیا افزایش یافت.
وی ادامه داد: تا پیش از این دشمنان آسوده خاطر بودند که مسلمانان در لاک خود فرو رفته اند و سرنوشت جامعه اسلامی برایشان اهمیت ندارد اما گسترش موج بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان و غیر مسلمان سبب ایجاد وحشتی عظیم برای قدرت های استکباری شد.
وی تصریح کرد: دشمنان بر این اساس تلاش کردند با شکل گیری گروههای تکفیری مانند داعش و انجام جنایات ددمنشانه توسط عناصر این گروهها چهره ای خشن از اسلام را به جهانیان معرفی کنند که متاسفانه تا حدی نتیجه بخش بوده و اسلام هراسی در جهان شکل گرفته است.
قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: با توجه به اینکه جوانان تحصیل کرده و علاقه مند به اسلام با تبلیغ گروههای تکفیری در مسیر انحراف قرار گرفتند می طلبد فرهیختگان تشیع و تسنن با معرفی ارزش های والای اسلام در مسیر روشنگری دروغی بودن این تبلیغات حرکت کنند.
آیت الله موسوی جهاد را بحث روز علمای فقه تشیع و تسنن دانست و گفت: در انجام جهاد به معنی جهاد نفس و جهاد دفاعی همه علما اتفاق نظر دارند اما در مساله جهاد ابتدایی تفاسیر مختلفی مطرح شده است.
وی افزود: عده ای جهاد ابتدایی را به این معنی تفسیر می کنند که اگر جامعه ای کافر با تبلیغ اسلام را نپذیرفت حق کشتن مردم آن را داریم عده ای هم سعی در نادیده گرفتن این جهاد دارند اما در واقع جهاد ابتدایی یکی از مهمترین مسائل اسلام است.
وی تاکید کرد: این رسالت جامعه اسلامی است که سردمداران کفر و شرک را از بین ببرند اما هیچ گاه اجازه ندارند در این مسیر تفسیر به رای کنند این زیبایی دین اسلام است که نه فقط شیعه و سنی بلکه بشریت را از فتنه ستمگران و حیله گران نجات می دهد.
قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: دین اسلام جهادی برای هدایت بشریت است بر اساس آیات قرآن کریم فتنه، کفر و شرک نیست بلکه به آن چیزی که فضای جامعه را تیره و تار، حق و باطل را مخلوط و انسان را از راه حق دور می کند فتنه گفته می شود و آشوبی که همه فضای جامعه را در بر گیرد فتنه است.
وی افزود: جامعه اسلامی وظیفه دارد اگر قدرت هایی مانع فکر آزاد بودند و حیله گرانی با مذاهب ساختگی بشر را از فکر درست بازداشتند در مقابل آنان ایستادگی کنند
موسوی ادامه داد: این رسالت جامعه اسلامی است که وقتی توان پیدا می کند در مقابل سردمداران کفر و شرک که راه ایمان را در جامعه با رای و نظر خودشان می بندند، قاطعانه ایستادگی و مقابله کنند.
قائم مقام مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: به هیچ نحو قرآن اجازه نداده یک فرد را به جرم اینکه ایمان نیاورده بکشند یا مشرک بدانند و به قتل برسانند این ها تفسیر به رای یا شیطنت نسبت به قرآن است.
وی افزود: زیبایی اسلام در این است که به مسلمانان تاکید کرده که سعادت کل بشریت را سعادت خود بدانند.
به گزارش ایرنا بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی با حضور آیت الله سیدموسی موسوی قائم مقام مجمع تقریب مذاهب اسلامی در کنار علما و روحانیون شیعه و سنی استان های مختلف کشور امروز /چهارشنبه/ در سرسرای نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در زاهدان آغاز بکار کرد.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال