هزینه کرد بیش از 83 میلیارد ریالی برای بهبود کیفیت برقرسانی نیکشهر

چابهار- ایرنا - مدیر برق نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 83 میلیارد و 724 میلیون ریال در کیفیت بخشی به خدمات و برطرف کردن مشکلات مناطق روستایی و شهری در حوزه برق این شهرستان امسال هزینه شده است.

محمودرضا اکبری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع 59 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 38 کیلومتر شبکه فشار ضعیف، 100دستگاه ترانسفورماتور و 49 دستگاه تجهیزات در حوزه بهبود کیفیت برق در شهرستان نیکشهر نصب شده است.
وی افزود: در طول چند ماه اخیر 44 تابلو توزیع ترانس های فاقد تابلو، 18 دستگاه پست کم تلفات سی سی پریوم و سه دستگاه بوستر در مناطق شهری و 2 سری بوستر در محدوده بخش بنت نصب شده است.
وی بیان کرد: انجام پروژه توسعه برق شهری و روستایی، توسعه برق در مناطق روستایی بنت و توابع، کاهش طول شبکه های فشار ضعیف، رفع افت ولتاژهای برق در شهر و روستا، برقرسانی به روستاهای فاقد برق واصلاح و بهینه سازی شبکه فرسوده روستایی محله خیر آباد دسک از دیگر اقدامات در حوزه برق است.
وی گفت: 2 مدیریت برق در شهر نیکشهر و اسپکه مرکز بخش لاشار این شهرستان فعالیت می کنند.
به گزارش ایرنا شهرستان نیکشهر بیش از 38 هزار اشتراک برق خانگی، کشاورزی، تجاری وغیره دارد.
نیکشهر از شمال به شهرستان های ایرانشهر و دلگان، از شرق به شهرستان های قصرقند و سرباز، از جنوب به شهرستان های کنارک و چابهار، ازغرب به شهرستان فنوج و استان هرمزگان محدود است.
شهرستان نیکشهر با 395 روستا، چهار بخش بنت، لاشار، آهوران و مرکزی براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال 1395 تعداد 141 هزار و 894 نفر جمعیت با 37 هزار و 207 خانوار در فاصله 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
3043**3213 خبرنگار: رستم کریمی **انتشاردهنده: اکبر نوری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال