برگزاری مراسم شب شعر وخاطره شهدا در تمام شهرستانهای سیستان وبلوچستان

زاهدان- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: 20 مراسم شب شعر و خاطره شهدا با هدف ترویج فرهنگ شهادت تا پایان دهه فجر به همت این مجموعه در تمام شهرستان های استان برگزار می شود.

حجت الاسلام عیسی بزمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در چند روز گذشته در ایرانشهر، خاش، مهرستان و سیب و سوران این مراسم شب شعر برگزار شده و در سه شهرستان نیکشهر، کنارک و چابهار نیز روزهای 23 و 24 دی برگزار می شود.
وی گفتمان سازی و ترویج فرهنگ شهادت در سیستان و بلوچستان و آماده سازی فضا برای برگزاری کنگره ملی شهداء با همکاری و مساعدت سازمان‌ های‌ فرهنگی و مذهبی از جمله سپاه پاسداران، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، صدا و سیما و حوزه هنری در این استان را از مهمترین اهداف برگزاری این مراسم عنوان کرد.
وی با بیان اینکه زبان شعر بُرنده و جذاب است و به معانی عمق می بخشد گفت: قرائت شعر، بیان خاطره، اجرای سرود و برنامه هنری، پخش فیلم کوتاه و تقدیر از شاعران و هنرمندان از جمله برنامه ‌های اجرایی در شب شعر خاطره شهداست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: یکی از مؤثرترین روش­ های ترویج ارزش‌های اسلامی بزرگداشت افرادی است که در آن ارزش­ ها پیشرو بوده اند و می توانند برای دیگران الگو باشند به عبارتی با معرفی و تقدیر از قهرمانان واقعی ارزش­‌ها، می ­توان آنان را به‌ عنوان الگو معرفی کرد تا عموم افراد ترغیب شوند که سبک زندگی خود را با آنان مطابقت دهند.
حجت الاسلام بزمانی تصریح کرد: تلاش داریم با برگزاری شب شعر و خاطره شهدا، این عزیزان را به عنوان الگویی واقعی به اقشار مختلف جامعه معرفی کنیم.
به گزارش ایرنا کنگره ملی شهدا تا پایان امسال به میزبانی سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال