ایده پردازی و مطالبه گری مهمترین رسالت خبرنگاران

زاهدان- ایرنا- معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه با ارائه ایده و مطالبه گری صحیح خواسته های بحق مردم می توانند راه گشای بسیاری از مشکلات جامعه باشند.

به گزارش ایرنا سرهنگ عوضعلی فقیری روز چهارشنبه در نشست مجمع استانی شورای قشر رسانه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از آنجایی که 70 درصد حل مشکلات جامعه ناشی از سوء مدیریت است اصحاب رسانه می توانند با قلم هنرمندانه خود مردم را در تحقق خواسته های بحق شان یاری کنند.
معاون خبر صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به اینکه حاشیه نشینی یکی از معضلات اصلی این استان است گفت: با توجه به خشکسالی های حدود 20 ساله در استان و پیامدهای آن از جمله شکل گیری حاشیه نشینی، اصحاب رسانه می توانند با پیگیری مطالبات مردمی و ارائه راهکار به رفع مشکلات کمک کنند.
احمد ملاشاهی تاکید کرد: رسانه ‌ها می‌ توانند با رویکرد کارشناسی در تبیین، طرح و حل مشکلات اجتماعی تاثیر گذار باشند و در مهندسی افکار عمومی نیز نقش بسزایی ایفا کنند.
وی خشکسالی، کم آبی و حاشیه نشینی را از جمله معضلات اصلی سیستان و بلوچستان ذکر کرد و گفت: خبرنگاران می توانند یک گام جلوتر از دیگران برای رفع مشکلات تاثیر گذار باشند.
رضا لطیفی یکی از کارشناسان حوزه رسانه سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز در این نشست وظیفه رسانه ها را روشن گری ذکر کرد و گفت: از آنجایی که بر اساس تجربه با قوی تر شدن انقلاب، دشمن نیز قوی تر می شود رسالت خبرنگاران برای روشن گری افکار عمومی سنگین تر شده است.
سرهنگ پاسدار یوسف علی بیگی رئیس سازمان بسیج رسانه سیستان و بلوچستان نیز در این نشست بر فعالیت در شبکه های اجتماعی، تولید محتوا و خبرهای کیفی در زمینه رفع مشکلات اجتماعی نظیر حاشیه نشینی تاکید کرد.
به گزارش ایرنا حاشیه نشینی به عنوان چالش جدی برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان به ویژه زاهدان، زابل، ایرانشهر و چابهار را درگیر کرده به گونه ای که سرمنشا معضلات و مشکلات فراوانی شده و چهره نامناسبی به شهرها داده است.
7316**3042 خبرنگار: عصمت جهانی **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال