ثبت نام1235 نفر در انتخابات شورای اسلامی روستا در بخش مرکزی خاش

زاهدان - ایرنا - بخشدار و رئیس هیات اجرایی انتخابات بخش مرکزی شهرستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: شمار داوطلبان ثبت نام کننده برای نامزدی انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی روستا در این بخش به هزار و 235 نفر رسیده است.

مجتبی شجاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزار و 235 نفر داوطلب نامزدی پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستا برای رسیدن به 191 کرسی شورا با یکدیگر به رقابت می پردازند که از این تعداد 347نفر زن هستند.
وی با بیان اینکه 809 نفر در دوره قبل انتخابات شورای اسلامی روستا در بخش مرکزی خاش ثبت نام کرده بودند افزود: به طور متوسط برای هر کرسی شورا حدود 6 و نیم نفر در این دوره ثبت نام کردند.
وی خاطر نشان کرد: از مجموع 191 شورا سه شورا پنج نفره و 188 شورا سه نفره هستند و در پایان رقابتهای انتخاباتی579نفر به عنوان شوراهای روستایی بخش مرکزی خاش انتخاب می شوند.
وی ادامه داد: بیشترین آمار ثبت نامی در بخش مرکزی خاش مربوط به روستاهای اسماعیل آباد و گونیچ با ثبت نام 15 و 13 نفر بوده است.
بخشدار و رئیس هیات اجرایی انتخابات بخش مرکزی شهرستان خاش گفت: برای نخستین بار در تاریخ انتخابات سیستان و بلوچستان تمامی 10 داوطلب نامزدی انتخابات شورای اسلامی در روستای افضل آباد این بخش بصورت 100 درصد زن هستند.
شجاعی اظهار داشت: در بین نامزدهای انتخابات شورای روستا استاد دانشگاه، فرهنگی و غیره دیده می شوند و برجستگی این دوره از انتخابات حضور جوانان، بانوان و نیروهای تحصیلکرده روستایی است.
وی تصریح کرد: روستاهای بالای هزار و 500 نفر جمعیت شامل اسماعیل آباد بزرگ، اکبرآباد و ناصری هستند که در این بین اسماعیل آباد چهار هزار و 868 نفر جمعیت دارد.
وی با قدردانی از حمایت های فرماندار و اعضای ستاد اجرایی انتخابات شوراها و همکاری خوب دفاتر پیشخوان دولت و اصحاب رسانه بیان کرد: بخشداری مرکزی خاش در مبحث تکریم ارباب رجوع و نیز ثبت به موقع اطلاعات داوطلبان نامزدهای انتخابات شورای روستایی عملکرد بسیار خوبی داشته است.
به گزارش ایرنا انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 29 اردیبهشت ماه 1396 برگزار می شود.
شهرستان 173 هزار نفری خاش از 2 شهر خاش و نوک آباد، سه بخش نوک آباد، مرکزی و ایرندگان و 11 دهستان تشکیل شده و در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در مسیر جاده ترانزیتی چابهار - زاهدان - میلک واقع شده است.
7310** 3213**6081 خبرنگار: محمدامین میربلوچزهی** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال