سردار قاآنی: راه عزت مسلمان مبارزه با آمریکا و صهیونیسم است

مشهد- ایرنا- جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: راه عزت مسلمانان زیر پرچم آمریکا رفتن نیست بلکه مقابله، نبرد و مقاومت در برابر آمریکا و صهیونیسم است.

سردار اسماعیل قاآنی چهارشنبه شب در یادواره شهدای لشکر فاطمیون و دومین سالگرد شهیدان ابوحامد و فاتح در تالار قدس حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: آمریکای جنایتکار و صهیونیسم خون آشام همراه با انگلیس مکار ناپاکترین آدم های دنیا را بعد از شکست در افغانستان و عراق جمع آوری کردند، سازمان و آموزش دادند و با امکاناتی که در اختیار تروریستها گذاشتند، آنها را به جان مسلمانان انداختند.
وی اضافه کرد: کشورهای ایجاد کننده تروریستها، چندین ائتلاف مبارزه با تروریسم ایجاد کردند یعنی سعودیها با چند کشور اطراف خود یا آمریکا با 60 کشور دیگر در این خصوص ائتلاف کردند، اما هیچکدام یک گردان پیاده هم برای مبارزه با داعش نفرستادند، زیرا اراده و توان مبارزه با تروریستها را ندارند.
وی، تجهیز تروریستهای داعشی به موشکهای 70 هزار دلاری را یک نمونه از کمکهای کشورهای ایجاد کننده تروریستها ذکر و بیان کرد: آمریکا و صهیونیستها به لحاظ روانی و امکانات خیلی بر روی تروریستها کار کرده اند و جنگ پیچیده ای را در منطقه به راه انداختند.
وی اظهار کرد: لشکر فاطمیون بهم پیوستگی امت اسلام را به معنی واقعی به عرصه ظهور رساند و عملکرد آنها یک فرهنگ در پهنای گسترده مقاومت در کشورهای اسلامی است.
سردار قاآنی گفت: فاطمیون اثبات کردند هم اهل مبارزه هستند و هم توان مبارزه با تروریستها را دارند و حوزه اثر گذاری آنها نیز محدود به خاک سوریه نیست بلکه این افراد فضای جدیدی را در عرصه مقاومت ایجاد کرده اند.
وی اظهار کرد: فاطمیون در کنار شهدای دفاع مقدس بُعد دیگری از دفاع را در دنیا ارائه کردند و افرادی از کشورهای مختلف نیز برای پیوستن به جبهه مقاومت و نبرد با تروریستها اعلام آمادگی کردند و در این میان شهدای فاطمیون علمدار این نبرد هستند.
جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه لشکر فاطمیون یک نیروی عادی نیست، بلکه از جنس عاشورا است اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز در حدی که استطاعت دارد به آنها کمک می کند هر چند که اگر این کمک هم نمی شد خود رزمندگان می رفتند.
سردار قاآنی افزود: همه ما وظیفه داریم شهدا را تکریم کنیم و اگر بخواهیم راه این عزیزان را ادامه دهیم، باید مبانی آنان را که اطاعت از ولایت و رهبری است، دنبال کنیم.
در این یادواره از تعدادی از خانواده شهدای لشکر فاطمیون تقدیر شدند.
شهید علیرضا توسلی(ابوحامد) و شهید رضا بخشی(فاتح) از فرماندهان لشکر فاطمیون روز شنبه 9 اسفند ماه سال 1393 و در حال و هوای ایام فاطمیه در درگیری با تروریست های تکفیری در جریان عملیات آزادسازی تل قرین در حومه درعا در سوریه به شهادت رسیدند.
7507/ 6012 خبرنگار: مصطفی نخعی** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال