آستان قدس رضوی به طور ویژه در سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری مشارکتی انجام می دهد

زاهدان - ایرنا - رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان گفت: آستان قدس رضوی به منظور اشتغالزایی و رفع محرومیت به طور ویژه در سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری مشارکتی انجام می دهد.

دادخدا خدایار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرمایه گذاری آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان به صورت مشارکت با مردم انجام می شود به طوری که عواید این سرمایه گذاری در رفع محرومیت استان مورد استفاده قرار می گیرد.
وی بیان کرد: شهرستان های سیستان و بلوچستان چنانچه طرح های توجیهی اقتصادی با محوریت اشتغالزایی ارائه کنند دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی از آنان حمایت و در این مسیر سرمایه گذاری می کند.
وی با اشاره به ترکیب شورای سیاست گذاری آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان افزود: آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان به عنوان رئیس شورا، نماینده آستان قدس رضوی به عنوان دبیر، استاندار، اعضای بسیج سازندگی سپاه، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، صدا و سیما و چند نفر از خیران شهر اعضای این شورای هستند.
وی ادامه داد: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در 13 تا 14 استان کشور که دارای موقوفات رضوی هستند فعال بوده و قرار است این نمایندگی ها در تمام استانهای کشور راه اندازی شود.
وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان به عنوان چهارمین استان فاقد موقوفات رضوی کشور است که در آن دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی راه اندازی شده است.
وی افزود: آستان قدس رضوی در نظر دارد به زودی در تمام شهرستان های سیستان و بلوچستان نیز دفتر نمایندگی راه اندازی کند.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان گفت: 2 هزار و 500 نفر از افراد محروم و کم درآمد استان که تا به حال موفق به زیارت امام رضا(ع) نشده بودند با کمک خیران امسال به مشهد مقدس اعزام شدند.
دکتر خدایار اظهار داشت: مدت اقامت این افراد در مشهد مقدس سه شبانه روز بوده که اسکان و غذای آنان بر عهده ی آستان قدس رضوی بوده است.
وی ادامه داد: این افراد یک وعده میهمان رستوران حرم امام رضا(ع) با تناول غذای حضرتی بودند.
وی اضافه کرد: همچنین 2 هزار نفر زائر پیاده از شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان در 28 صفر امسال به زیارت امام رضا(ع) اعزام شدند.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان گفت: اولین مجتمع رفاهی بین راهی به زودی در مرز میرجاوه توسط آستان قدس رضوی برای رفاه حال زوار پاکستانی احداث می شود.
دکتر خدایار اظهار داشت: آستان قدس رضوی همچنین در نظر دارد علاوه بر مرز میرجاوه در مسیر چابهار - ایرانشهر، زابل - نهبندان، زاهدان - نهبندان و زاهدان - بم نیز مجتمع خدمات رفاهی برای زائران امام رضا(ع) ایجاد کند.
وی بیان کرد: یکی دیگر از برنامه های دفتر آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان تاسیس کانون های خادم یاری در مساجد، محله ها، ادارات و یا خانواده محور است که البته این دفتر به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد و نیاز به مشارکت مردم دارد.
وی افزود: فعالیت های نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان وحدت محور خواهد بود.
وی ادامه داد: نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان وابسته به مذهب و یا جریان خاص سیاسی نیست و همه ی مذاهب و گروههای سیاسی می توانند در این دفتر تحت لوای امام رضا(ع) و فرهنگ غنی رضوی فعالیت کنند.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان گفت: با مسئولیت حجت الاسلام رئیسی به عنوان تولیت جدید آستان قدس رضوی رویکرد و راهبرد این آستان تغییر پیدا کرد.
خدایار اظهار داشت: مفهوم خادم، خدمت و خدوم گسترش پیدا کرد و تعابیر جدیدی برای این عنوان ها تعریف شد.
وی بیان کرد: 40 هزار نفر در حرم امام رضا(ع) به صورت نوبتی انواع و اقسام خدمات را به زوار ارائه می کنند.
وی افزود: با تلاش های حجت الاسلام رئیسی معاونت امداد مستضعفان به آستان قدس رضوی اضافه شد.
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان گفت: فلسفه تشکیل دفاتر آستان قدس رضوی در استانها جلب مشارکت های مردمی و استفاده از ظرفیت های آستان در جهت محرومیت زدایی و رسیدگی به محرومان است.
خدایار اظهار داشت: افرادی که تمایل داشته باشند تحت عنوان خادم یار به فعالیت بپردازند این دفتر آماده جذب آنان است.
3213** 6081 خبرنگار: اکبر نوری **انتشار دهنده: حیدر سرایانی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال