در پاسخ به انتشار مطلبی شبهه افکن در فضای مجازی

یک مسئول: هیچ مجسمه بر زمین افتاده ای از فردوسی در دانشگاه فردوسی مشهد وجود ندارد

مشهد- ایرنا- رئیس دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: هیچ تندیس و مجسمه بر زمین افتاده ای از فردوسی در دانشگاه فردوسی وجود ندارد.

دکتر هادی ابراهیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:چندی پیش تصویر مجسمه ای از فردوسی در کانالهای تلگرامی منتشر شد که نشان می داد مجسمه به شکلی نامناسب پشت محوطه دانشکده مهندسی این دانشگاه بر روی زمین افتاده و رها شده است.
وی گفت: نظر به حساسیت موضوع گروهی برای رسیدگی آماده و به محل اعزام شد که نتیجه تحقیقات نشان داد مجسمه اوایل دهه 1370 مقابل دانشکده مهندسی سابق و علوم اداری و اقتصادی کنونی دانشگاه فردوسی نصب شده است.
رئیس دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد افزود: پس از انتقال دانشکده مهندسی به مکان کنونی مجسمه نیز به مقابل مکان ورودی قبلی این دانشکده انتقال یافت و مدتی در آنجا نصب بود که هنوز آثار پایه های آن موجود است.
وی گفت: مطابق تحقیقات صورت گرفته گویا سال 1377 این مجسمه از مقابل ورودی دانشکده مهندسی برداشته و پشت دانشکده برای چند روزی رها شد لذا تصویر منتشره در فضای مجازی وضعیت مجسمه یاد شده را در آن روزها نشان می دهد و مربوط به حدود 18 سال پیش است.
ابراهیمی افزود: این مجسمه رها شده نیز بعد از مدتی به انبار دانشکده مهندسی منتقل شد و هم اینک نیز در آنجا قرار دارد.
وی گفت:با توجه به این که مسئولان، اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه فردوسی به بودن نام فردوسی بر تارک این دانشگاه افتخار می کنند در مقابل ورودی اصلی دانشگاه در ضلع شمالی تندیسی از این شاعر بلند آوازه ایرانی نصب شده است.
رئیس دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد افزود: پارسال این تندیس با صرف مبالغی بازسازی و رنگ شد ضمن آن که بر سر در ورودی دانشگاه فردوسی مشهد نیز اشعاری از این شاعر ملی ایران زمین به شیوه کاشیکاری نقش شده است.
1922/1858**خبرنگار: کامیار اسماعیل پور **انتشاردهنده: حسین کریم زاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال