مسئولان فنی معدن باید به سامانه کاداستر تسلط کامل داشته باشند

زاهدان- ایرنا- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: کاداستر سامانه ای برای ثبت و صدور مجوزهای معدنی در استان است که مسئولان فنی معادن باید به این سامانه تسلط کامل پیدا کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان محمود رضا کهرازهی روز شنبه در نشست با مسئولان فنی معادن استان اظهار داشت: مسئولان فنی معادن باید به صورت کامل به سامانه کاداستر معادن مسلط و هرگونه فعالیت معدنی نیز باید از طریق این سامانه انجام شود.
وی تصریح کرد: برای مسئولان فنی معادن وظایفی تعریف شده که بهره برداری بهینه از ذخایر معدنی و جلوگیری از هدر رفت ذخایر، رعایت اصول و مقررات فنی و مهندسی و استانداردهای متداول، برقراری شرایط ایمن در محل های کار و رعایت مقررات ایمنی توسط کارکنان از جمله این وظایف است.
وی افزود: مسئولان فنی باید در زمینه رشد ارزش افزوده و مطلوبیت استفاده از مواد معدنی، رشد فناوری و بکارگیری فنون و روشهای نوین تلاش کنند.
وی حفظ بهداشت محیط کار و توجه به مسائل زیست محیطی را در معادن مهم دانست و عنوان کرد: تمامی مسئولان فنی معادن باید دوره ایمنی را طی کرده و گواهینامه آن را اخذ و برای ثبت نام و شرکت در این دوره به سازمان نظام مهندسی معدن مراجعه کنند.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: تهیه تمامی طرحهای اکتشافی، گزارش پایانی عملیات اکتشاف، طرح بهره برداری معادن باید مطابق با نقشه های تهیه شده توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری انجام شود.
3213 / 6081

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال