جوانان سیستان و بلوچستان همچنان خوش می درخشند/

فریده ظریف دوست مربی تیم ملی کبدی جوانان جمهوری اسلامی ایران شد

زابل- ایرنا- فریده ظریف دوست کبدی کار سیستان و بلوچستان و عضو تیم ملی کبدی بانوان ایران با دعوت اعضای تیم ملی کبدی جوانان مربیگری این تیم را بر عهده گرفت.

فریده ظریف دوست روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صفورا نادریان و رقیه میر بازیکنان پر استعداد شهرستان زابل نیز به تیم ملی کبدی جوانان دعوت شده اند.
وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بسیار بالای کبدی بانوان در منطقه سیستان بدنبال افزایش دعوتی ها به تیم ملی جوانان هستیم.
ظریف دوست با بیان اینکه از 13 سالگی وارد عرصه کبدی شده ام گفت: متاسفانه کبدی زابل در چند سال اخیر پیشرفتی نداشته زیرا اقدامی شایسته برای پیشرفت آن انجام نشده است.
وی از وضعیت نامناسب مکان تمرین خود در زابل گلایه کرد و گفت: بدلیل نبود تاتامی مناسب در چند مدت اخیر سه نفر از کبدی کاران از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شده اند.
عضو تیم ملی کبدی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: هم اینک تیم های کبدی در تمام رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در شهرستان زابل تشکیل شده و به رقابتهای مختلف شهرستانی، استانی و کشوری اعزام می شوند.
وی افزود: کم کاری مسوولان هیات کبدی زابل در اعزام بانوان کبدی کار این تیم را با مشکل رو به رو کرد و نتواست مقامی کسب کند.
ظریف دوست از اقدام شایسته شورای اسلامی شهر و شهرداری زابل برای اهدای زمین به ورزشکاران مقام آور تقدیر کرد و گفت: پس از بازگشت از مسابقات آسیایی اینچئون کره 2014 و درخشش کبدی کاران سیستان وبلوچستان شورای اسلامی شهر و شهرداری زابل قول اهدای زمین را به بنده و معراج شیخ دادند که تاکنون این امر برای من محقق نشده است.
فریده ظریف دوست کبدی کار سیستان و بلوچستان تاکنون توانسته نایب قهرمان آسیا در سالهای 86، 87 و 88، مدال برنز بازیهای آسیایی گوانژو چین در سال 89، مدال برنز آسیایی جوانان در سال 90، نایب قهرمان بزرگسالان جهان در هند سال 90، مدال نقره اینچئون کره در سال 93، چهار دوره فنی ترین بازیکن تیم ملی ایران و چندین مقام قهرمانی کبدی را در کارنامه خود ثبت کند.
7317/6081

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال