با حضور فرمانده قرارگاه جنوب شرق نزاجا؛

تیپ 2 زرهی خاش با عنوان تیپ 288 سرتیپ سلیمان هاشم زهی مستقل شد

خاش- تیپ 2 زرهی شهرستان خاش طی مراسمی با حضور فرمانده قرارگاه جنوب شرق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان ˈتیپ مستقل 288 سرتیپ سلیمان هاشم زهیˈ ارتقا یافت و فعالیت خود را در حوزه ای گسترده تر آغاز کرذ.

به گزارش ایرنا، فرمانده قرارگاه جنوب شرق کشور روز یکشنبه در مراسم آغاز مستقل شدن این تیپ گفت: ارتقای این یگان نظامی در پی منویات رهبر معظم انقلاب و با هدف توانمندسازی نظامی و تجهیزاتی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در مقابل تهدیدات استکبار جهانی و افزایش ضریب امنیتی جنوب شرق کشور بوده است.
امیر سرتیپ ˈنادر علیدوستˈ افزود: تیپ مستقل ˈ288 سرتیپ سلیمان هاشم زهیˈ با برخورداری از بخش های تجسسی و اطلاعاتی مستقل و تجهیزات ویژه آماده مقابله با هر گونه تهدیدات احتمالی دشمنان در این منطقه از کشور اسلامی است.
وی رسالت نیروهای نظامی را خدمات رسانی مطلوب به مردم و پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور تحت فرماندهی فرمانده کل قوا عنوان کرد.
فرمانده لشکر 88 زرهی سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم استقلال تیپ زرهی خاش را در ارتقای توان رزمی منطقه مطلوب ارزیابی کرد.
امیر ˈمحمد حقیقت فرˈ گفت: نیروهای مسلح مستقر در سیستان و بلوچستان برای پاسداری از کیان و ارزشهای ایران اسلامی در مقابل دشمن آمادگی کامل دارند.
نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم عزت و اقتدار نیروهای مسلح کشور را مرهون حماسه ها و رشادتهای رزمندگان در عرصه های مختلف عنوان کرد.
ˈحمید رضا پشنگ ریگیˈ گفت: نیروهای مسلح کشور با داشتن افراد متخصص، متعهد و آشنا به فنون پیشرفته نظامی، مدافعان اصلی انقلاب اسلامی هستند.
حجت الاسلام ˈمحمد حسین میریˈ امام جمعه خاش نیز در این مراسم از توجه جدی به محرومیت زدایی و ارایه خدمات ارزنده مسوولان و خدمتگزاران نظام به مناطق کمتر توسعه یافته قدردانی کرد.
فرماندار خاش نیز گفت: با ارتقای تیپ زرهی خاش، 400 نفر نیروی متخصص و کارآمد نظامی به نیروهای مسلح این شهرستان افزوده می شوند که قطب ها و دسته های نظامی خاش را تقویت خواهند کرد.
ˈعلیرضا شهرکیˈ افزود: تیپ مستقل ˈ288 سرتیپ سلیمان هاشم زهیˈ خاش به لحاظ نیروهای مجرب نظامی و تجهیزات مطلوب در استان کم نظیر است.
به گزارش ایرنا، در حاشیه این مراسم با حضور فرمانده قرارگاه جنوب شرق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی سالن سینما تیپ مستقل 288 سرتیپ سلیمان هاشم زهی خاش با گستره 700 مترمربع و اعتبار یک میلیارد ریال افتتاح شد. ک/2
7315 / 653

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال