منشور حقوق شهروندی در سطح شهر مشهد به نمایش گذاشته شد

مشهد- ایرنا- سرپرست روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بخشی از مفاهیم 'منشور حقوق شهروندی' در قالب نمایش بصری بر روی بیلبوردهای متعدد در سطح شهر برای اطلاع شهروندان مشهدی به نمایش درآمده است.

سید حسین احمدنژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تدوین منشور حقوق و تکالیف شهروندی از اساسی ترین اقداماتی ر شورای پنجم شهر مشهد می باشد که توسط اعضای آن به سرانجام رسیده است.
وی ادامه داد: شهروندان باید بدانند که حقوقی دارند و تحت هیچ شرایطی این حقوق نباید ضایع شود بر این اساس در آستانه 'هفته شوراها' با شعار 'شورای شهر، صدای مردم' بخشی از مفاهیم حقوق شهروندی با هدف آگاهی بخشی شهروندان مشهدی از طریق تابلوها و بیلبوردهای شهری اطلاع رسانی شده است.
سرپرست روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد به اختصاص 70 بیلبورد در سطح شهر به این امر اشاره و بیان کرد: محتوای این تابلوها و بنرها از بندهای منشور حقوق شهروندی استخراج شده است.
وی گفت: منشور حقوق شهروندی که طی یک سال اخیر تدوین شده مدلی مکتوب از نوع مطالبه و تعامل شهروندان و مدیریت شهری است. می کوشیم با آگاهی بخشی شهروندان نسبت به منشور حقوق شهروندی این حقوق به یک مطالبه عمومی از مدیریت شهری تبدیل شود.
محسن حسینی پویا رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد نیز پیش از این در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرده بود: در متن منشور حقوق و تکالیف شهرنشینی مشهد 140 ماده قانونی پیشنهادی وجود دارد و این پیش بینی صورت گرفته که هر شش ماه یک بار بازخوانی و به روزرسانی شود تا پس از مطالبه گری مردم نسبت به حقوقشان موارد لازم به آن اضافه گردد.
نهم اردیبهشت ماه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران 'روز ملی شوراها' نام گرفته است.
7505/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال