دمای هوای خراسان رضوی افزایش می یابد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: روند افزایش دمای هوا از امروز در این استان آغاز می شود و دمای هوا تا پایان هفته آینده بیش از 10 درجه افزایش می یابد.

فریدون سنگچولی روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد 12 درجه سلسیوس پیش بینی شده است که نسبت به روز گذشته دو درجه افزایش دارد و به تدریج تا پایان هفته آینده به 23 درجه می رسد.
وی اضافه کرد: کمینه دمای هوای مشهد نیز تا پایان هفته آینده با روندی افزایشی از پنج به 14 درجه سلسیوس افزایش خواهد یافت.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش باران که از پنج شنبه هفته گذشته در خراسان رضوی آغاز شده است به طور پراکنده تا فرداد جمعه ادامه دارد.
سنگچولی افزود: شب گذشته بارش باران در هفت شهرستان خراسان رضوی شامل کلات، مشهد، تربت حیدریه، تربت جام، فریمان، خواف و چناران گزارش شده است که بیشترین آن در کلات با پنج میلی متر بوده است.
وی ادامه داد: در این مدت بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی خراسان رضوی و شهرستانهای فریمان، کلات، طرقبه و شاندیز، تربت حیدریه و مناطقی از مشهد گزارش شد که البته در مناطق شهری یاد شده به روی زمین ننشست.
کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: قوچان با کمینه دمای صفر درجه و سبزوار با بیشینه دمای 17 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی 24 ساعت گذشته بوده اند.
سنگچولی افزود: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در بردسکن با سرعت 61 کیلومتر در ساعت گزارش شده است.
1922/3027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال