خشونت در صدر آسیب های اجتماعی مدارس خراسان رضوی است

مشهد- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: خشونت بیشترین درصد آسیب های اجتماعی دانش آموزان در مدارس این استان را تشکیل می دهد.

صفدر سلطانی روز چهارشنبه در مراسم پایانی هشتمین جشنواره استانی نوجوان سالم با موضوع اعتیاد و خشنونت در نیشابور افزود: هدف اصلی این جشنواره بهره گیری از فعالیت های فرهنگی و مشارکت دانش آموزان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی است‌.
وی با بیان اینکه مراقبت های اولیه بهداشتی برای پوشش همگانی سلامت به عنوان شعار هفته سلامت در دستور برنامه ها قرار گرفته اظهار داشت: آموزش، تغذیه مناسب، آب سالم، پیشگیری مناسب، درمان و دارو به عنوان ارکان مراقبت های اولیه بهداشتی شناخته می شوند.
رئیس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و دبیر این جشنواره نیز گفت: برنامه ریزی و فعالیت های فرهنگی یکی از مهم ترین راه های مقابله با آسیب های اجتماعی و پیشگیری از رفتارهای پر خطر است.
مژگان ساعدی افزود: در هشتمین جشنواره نوجوان سالم بیش از 14 هزار اثر هنری دانش آموزان استان به رقابت گذاشته شد که 245 اثر به مرحله استانی راه پیدا کرده و امروز از دانش آموزان برگزیده تجلیل خواهد شد.
وی اظهار داشت: این جشنواره ها باعث گسترش نهضت فرهنگی در مقابله با رفتارهای پرخطر و شناسایی استعدادها، معرفی دستاوردها و شناسایی الگوهای برتر شده و مراسم پایانی این جشنواره برای اولین بار با توجه به ظرفیت های نیشابور در شهری به جز مشهد برگزار ‌شده است.
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابور نیز در این مراسم گفت: این جشنواره ها فرصت بسیار ارزشمند برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس فراهم می کند.
حسین مهرآبادی افزود: دانش آموزان نیشابور با کسب بیشترین مقام در جشنواره نوجوان خوارزمی نشان داده اند که از ظرفیت های بسیار برخوردارند به همین خاطر پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس برای جلوگیری از آسیب رسیدن به این استعدادهای درخشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در این مراسم از صدیقه ابراهیمی، معلم باسابقه نیشابوری که به عنوان معلم نمونه استانی به مرحله کشوری راه یافته قدردانی شد.
مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در 127 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
9869 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال