دبیر هیات عالی گزینش کشور:

سیستم گزینش نباید بر اساس آزمون و خطا باشد

مشهد- ایرنا- دبیر هیات عالی گزینش کشور گفت: پس از 40 سال از پیروزی انقلاب دیگر آزمون و خطا نباید در سیستم گزینش کشور باشد.

حجت الاسلام ناصر نقویان روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران، اعضا و کارشناسان نمونه هسته های گزینش وزارت جهاد کشاورزی در مشهد افزود: هدف نهایی از گزینش افراد سرویس دهی و خدمات بهتر به مردم همراه با تکریم آنان است.
وی اضافه کرد: هدف اصلی هیات عالی گزینش، گزینش افراد با هدف تحقق صحت، سرعت و سلامت در خدمت رسانی به جامعه است و باید افراد متعهد در این زمینه انتخاب شوند. دبیر هیات عالی گزینش کشور گفت: در گزینش، هدف ما این است که مدیران خوب جایگزین انسانهای خوب شوند زیرا خوب بودن به تنهایی کافی نیست.
نقویان افزود: در انتخاب افراد باید راستگویی، امانتداری و وفای به عهد ملاک باشد و مدیرانی باید در راس امور قرار گیرند که در همه حال بتوانند به مردم خدمت کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی هم در این گردهمایی گفت: تکریم مردم را برای خود تکلیف می دانیم و باید نیروهایی که دلسوز هستند در راس امور قرار گیرند. چنانکه در وزارت جهاد کشاورزی این موضوع مورد توجه است و افراد دلسوز، متعهد و متخصص امور را در دست دارند.
محمد رضا طلایی با اشاره به اقدامات جهاد کشاورزی در تامین مواد مورد نیاز جامعه افزود: امروز در بدترین شرایط، کشور را اداره می کنیم زیرا تحریمهای ظالمانه ای اعمال شده است و حتی در غذا هم توسط دشمنان تحریم هستیم.
وی اضافه کرد: با وجود خشکسالیهای چند ساله، پارسال در تولید گندم خودکفا شدیم و امسال هم با بارندگیهای خوبی که داشتیم در زمینه تولید گندم مشکلی نخواهیم داشت.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: در موضوع روغن خوراکی هم تولید داخلی را به سه برابر افزایش دادیم به طوری که در این زمینه در حال افزایش توان تولید هستیم و نهادهای دامی را هم تا شهریورماه امسال ذخیره سازی کرده ایم.
طلایی افزود: تا قبل از سال 1397 کمتر از 30 درصد شکر مود نیاز در کشور تولید می شد اما با ابتکاری که در زمینه کاشت چغندر قند صورت گرفت مشکل کمبود شکر هم حل شد.
وی ادامه داد: تا پارسال چغندر قند در کشور تنها در فصل تابستان کشت می شد اما از سال گذشته در فصل پاییز هم با کمترین آب کشت می شود و همین امر موجب شد که مشکل شکر هم در کشور حل شود و پارسال در زمینه تولید شکر هیچ مشکلی نداشتیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی در خصوص گرانی برخی محصولات کشاورزی به ویژه پیاز هم گفت: چرخه توزیع محصولات کشاورزی اشکال دارد که باید آن را اصلاح کرد.
گردهمایی مدیران، اعضا و کارشناسان نمونه هسته های گزینش وزارت جهاد کشاورزی تا فردا در مشهد ادامه دارد.
1922/8005/7507

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال