باران 10 شهرستان خراسان رضوی را فراگرفت

مشهد- ایرنا- رئیس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارندگی از دوشنبه شب تاکنون در 10 شهرستان این استان گزارش شده است.

یحیی قاینی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت باران در شهرستان های قوچان، چناران، مشهد، تربت حیدریه، درگز، خواف، جغتای، تایباد، فریمان و کاشمر باریده است که بیشترین آن مربوط به قوچان با 2 میلیمتر بارندگی است.
وی اظهار داشت: از عصر امروز بر حجم بارندگی ها در این استان به شکل رگبار توام با رعد و برق و در نواحی مستعد همراه با بارش تگرگ افزوده می شود.
وی گفت: بارندگی بیشتر نیمه شمالی خراسان رضوی را در برمی گیرد و در نواحی سردسیر و کوهستانی استان به شکل باران و برف رخ خواهد داد.
قاینی پور افزود: بیشترین حجم باران از عصر امروز تا ظهر روز چهارشنبه هفته جاری پیش‌ بینی شده است که در این مدت در برخی شهرستانها احتمال آبگرفتگی و ایجاد روان آب وجود دارد.
وی اظهار داشت: با توجه به بارش باران و برف، تشکیل مه، وزش باد شدید، کولاک و کاهش دید، احتمال اختلال در سیستم حمل و نقل استان نیز پیش بینی می شود.
وی با اشاره به روند کاهش دمای هوای خراسان رضوی طی روزهای آینده گفت: بیشینه دمای امروز مشهد 14 درجه سلسیوس پیش بینی شده است که برای فردا به 10 درجه خواهد رسید.
قاینی پور افزود: قوچان با کمینه دمای چهار درجه سلسیوس و مه ولات با بیشینه دمای 26 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی در 24 ساعت گذشته بوده اند.
وی اظهار داشت: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان سبزوار با سرعت 58 کیلومتر در ساعت گزارش شده است.
3027 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال