بارشهای رگباری خراسان رضوی را فرا می گیرد

مشهد- ایرنا- مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه از پیش بینی آغاز بارشهای رگباری از عصر فردا 29 فروردین ماه در این استان خبر داد.

در اطلاعیه اداره کل هواشناسی خراسان رضوی آمده است، طبق تحلیل نقشه‌ها و مدلهای هواشناسی از عصر پنجشنبه این استان تحت تأثیر امواج سامانه فعال جوی در نواحی غربی کشور قرار می گیرد که پیامد آن وقوع بارشهای رگباری بهاره است.
بر این اساس بارندگی که همراه با افزایش شدت وزش باد پیش بینی شده تا روزهای میانی هفته آتی در خراسان رضوی ادامه خواهد داشت. بیشترین حجم بارش ناشی از فعالیت این سامانه جدید جوی برای روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه پیش بینی شده است.
هواشناسی خراسا رضوی همچنین آسمان استان برای روز شنبه آتی در اغلب نقاط کمی ابری و در ساعات عصر همراه با افزایش ابر پیش بینی کرد. در برخی نقاط رگبار پراکنده باران و با حجمی بیشتر در شمال غرب خراسان رضوی رخ می دهد.
همچنین برای روز شنبه وزش باد به نسبت شدید گاهی شدید همراه با گرد و خاک به ویژه در نوار شرقی و شمالی خراسان رضوی پیش بینی شده است.
جمعه 30 فروردین جای نیز آسمان خراسان رضوی قسمتی ابری توام با افزایش ابر پیش بینی شده و بارشهای رگباری در نواحی مرتفع همراه با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ رخ خواهد داد.
بر این اساس در طول روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته آتی آسمان خراسان رضوی قسمتی تا نیمه ابری همراه با وزش باد شدید لحظه ‌ای، افزایش ابر و رگبار باران توام با رعد و برق و در نواحی مستعد بارش تگرگ را شاهد خواهد بود.
3027/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال