موج جدید بارشی شمال خراسان رضوی را فرا می گیرد

مشهد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: موج جدید بارشها در این استان که از فردا پنجشنبه 29 فروردین آغاز می شود بیشتر مناطق شمالی خراسان رضوی را فرا می گیرد.

محسن عراقی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بارشهای رگباری بیشتر در نیمه شمالی خراسان رضوی و شهرستانهایی مانند قوچان، کلات، درگز و یا بخشهایی از مشهد رخ خواهد داد.
وی ادامه داد: حجم بارندگی ناشی از موج جدید بارشی به میزان سامانه بارشی که پیشتر طی روزهای 24 تا 26 فروردین ماه جاری در خراسان رضوی فعال بود، نیست.
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی همچنین روزهای بارانی این استان را طی فروردین جاری تاکنون 9 روز عنوان و بیان کرد: طی روزهای 24 تا 26 این ماه شدیدترین بارش ها را در خراسان رضوی شاهد بودیم.
وی حجم بارش ثبت شده خراسان رضوی را از ابتدای امسال تاکنون 60 میلیمتر باران اعلام و بیان کرد: میزان باش ثبت شده در این استان از مهر ماه گذشته تا پایان پارسال 165 میلیمتر و در طول سال زراعی جاری یعنی از مهر ماه پارسال تاکنون 225 میلیمتر بوده است.
عراقی زاده شهرستان بردسکن در جنوب غرب خراسان رضوی را رکوردار بیشترین میزان بارندگی استان طی این مدت ذکر و بیان کرد: ظرف روزهای یکشنبه تا دوشنبه هفته جاری 88 میلیمتر باران در بردسکن بارید که در دوره بلندمدت بارندگی بی سابقه است.
وی گفت: بر این اساس حجم بارندگی در بردسکن از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 184 درصد نسبت به دوره بلندمدت و 396 درصد نسبت به پارسال افزایش نشان می دهد.
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی افزود: بیشترین بارش 24 ساعته ثبت شده طی دوره بلندمدت در این استان پیش از این متعلق به تربت جام به میزان 66 میلیمتر در آبان ماه سال 1379 بوده است.
وی گفت: پس از تربت جام بیشترین بارش 24 ساعت طی دوره آماری در کاشمر به میزان 57 میلیمتر در بهمن سال 1376 و قوچان با 57 میلیمتر در اسفند 1391 ثبت شده بود.
عراقی زاده حداکثر میزان بارش 24 ساعته در مشهد را نیز طی دوره آماری بلندمدت 53 میلیمتر عنوان کرد که در اردیبهشت 1367 رخ داده بود.
3027/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال