حدود 4 هزار میلیارد ریال معوقات بانکی خراسان رضوی وصول شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال سه هزار و 949 میلیارد و 719 میلیون ریال معوقات بانکی توسط 31 دایره اجرای اسناد رسمی استان تا اول اسفندماه وصول شده است.

محمدحسن بهادر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وصول مطالبات بانکها در 11 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از 187 درصد رشد داشته است .
وی بیان کرد: وصول مطالبات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری خصوصی با وصول مبلغی بیش از سه هزار و 28 میلیارد ریال، بیش از چهار برابر وصول معوقات بانک های دولتی بوده است .
وی ادامه داد: همچنین در این مدت 2 هزار و 110 پرونده اجرایی برای اسناد رهنی و شرطی بانک ها و 2 هزار و 236 پرونده نیز برای قراردادهای داخلی بانک تشکیل شده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی افزود: به طور متوسط سالانه در خراسان رضوی 22 هزار پرونده اجرایی شبه قضایی تشکیل و بیش از 7 هزار پرونده نیز با وصول طلب بستانکاران مختومه می شود.
میانگین تنظیم اسناد صادره طی یک سال در این استان یک هزار و 935 سند است و خراسان رضوی بعد از استان تهران، تنظیم بیشترین اسناد وکالت، بیع و رهن را به خود اختصاص داده است.
506 دفترخانه اسناد رسمی در استان خراسان رضوی فعالیت دارد که 338 واحد آن در مشهد است.
تعداد دفترخانه های فعال ازدواج نیز در این استان 230 و تعداد دفترخانه های طلاق 107 واحد است.
7505/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال