نگارخانه میرک مشهد بازگشایی شد

مشهد- ایرنا- نگارخانه میرک مشهد پس از سه سال تعطیلی امروز پنج شنبه طی مراسمی به همت بهره بردار خصوصی بازگشایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در حاشیه این مراسم که با حضور چهره های هنری، سیاسی و فرهنگی مشهد همراه بود آثار متعددی از نقاشان پیشکسوت و به نام کشورمان در معرض دید هنردوستان مشهدی قرار گرفت.
در این مراسم بهره بردار و مدیریت جدید گالری میرک در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: میرک، نگارخانه ای قدیمی، نام آشنا و نوستالژیک برای هنرمندان مشهد است و پس از اعلام واگذاری این مکان توسط اداره ارشاد مشهد با هدف تبدیل آن به پاتوق هنرمندان شهر بهره برداری از آن را به عهده گرفتم.
نسیم خداخواه افزود: مراحل واگذاری از یک سال قبل آغاز شد اما با توجه به این که این مکان به هیچ قابلیت استفاده به عنوان نمایشگاه آثار هنری را نداشت شش ماه صرف ترمیم و بازسازی آن شد.
وی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با شکل دهی یک پاتوق هنری در این مکان با هدف بهبود معیشت هنرمندان حراج آثار هنری در مشهد راه اندازی کنم و در این راستا نیز آثار پیشکسوتان و اساتیدی همچون ارباب، خواجوی، ممقانی و معتمدی را به صورت رایگان در مراسم افتتاحیه به نمایش گذاشته ایم.
سرپرست فرمانداری مشهد هم در این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: حفظ هویت هنری شهر تنها از طریق حضور موثر مردم و دادن نقش به آنان در این راستا میسر خواهد شد.
حیدر خوش نیت با استقبال از ورود مردم در عرصه هنر افزود: مدیران و مسئولان برای کمک به تحقق این مهم باید خطر پذیر باشند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد نیز به خبرنگار ایرنا گفت: سابقه فعال بودن میرک به عنوان نگارخانه به حدود 40 سال قبل باز می گردد و طی سه سال گذشته این مرکز تعطیل بود که پس از قرار گرفتن در فرایند واگذاری به بخش خصوصی واگذار شد.
محمد جواد استادی سیاست اداره ارشاد را واگذاری تصدیها به مردم دانست و افزود: فرایند تاسیس نگارخانه ها به دست بخش خصوصی تداوم خواهد یافت و تا تابستان سال آینده سه نگارخانه به وسیله بخش غیر دولتی در مشهد راه اندازی می شود.
نگارخانه میرک در خیابان صاحب الزمان(عج) مشهد واقع است.
1922/3221

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال