شورای عالی انقلاب فرهنگی 2269 سند مصوب کرده است

مشهد- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این شورا در چارچوب فعالیتهای خود تاکنون دو هزار و 269 مصوبه مختلف داشته که 85 آنها در حوزه راهبردی و کلان است.

حجت الاسلام سیدرضا عاملی روز پنجشنبه در حاشیه 'همایش بیانیه گام دوم انقلاب مبانی و راهکارها' در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعضی از این مصوبات شش ماه و بعضی از آنها مثل 'سند مهندسی فرهنگی' یک سال و نیم در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده اند.
وی ادامه داد: همچنین برخی مصوبات مرتبط با تاسیس موسسات و ستادهای علم و فناوری، فرهنگستانها و نهادهای علم و فرهنگ است و بعضی دیگر از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در قالب آیین نامه و ماده واحده می باشد که یاری رسان مسیر علم و فرهنگ در کشور هستند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبات این شورا را متنوع توصیف و بیان کرد: وجه مشترک مصوبات، حوزه علم و فرهنگ است. هم اینک سند آموزش و تربیت جنسی و حمایت از کالای ایرانی در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارد.
وی گفت: در چارچوب وظایف و فعالیتهای شورای عالی انقلاب فرهنگی بسیاری از اسناد ضروری کشور تدوین شده اند و هم اینک موضوع اجرای آنها اهمیت دارد. محور کنونی کار شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرایی سازی اسناد مصوب پیشین است. همچنین این شورا در تعامل با دولت است تا لایحه هایی از ناحیه دولت در حوزه علم و فرهنگ تدوین شود.
حجت الاسلام عاملی افزود: ظرف شش ماه آتی تصویری روشن از برنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی تا پایان برنامه ششم توسعه ارائه می شود.
7507/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال