60 میلیارد ریال به حوزه بهداشت و درمان رشتخوار تخصیص یافت

تربت حیدریه- ایرنا- نماینده مردم رشتخوار و خواف در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 60 میلیارد ریال به حوزه بهداشت و درمان رشتخوار خبر داد.

محمود نگهبان روز یکشنبه در بازدید از روند احداث بیمارستان رشتخوار طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تجهیز و بهره برداری از بیمارستان حضرت زهرا (س)، تجهیز و راه اندازی بخش دیالیز، زنان، اطفال، داخلی و اورژانس و پیگیری ساخت 14 پروژه حوزه سلامت از جمله اقدام های صورت گرفته در رشتخوار است.
وی از تحویل چهار دستگاه آمبولانس به شهرستان رشتخوار و پیگیری برای تحویل و تعویض چهار دستگاه دیگر خبرداد و گفت: افتتاح اورژانس بین جاده‌ای، تجهیز و بهره ‌برداری از مراکز جامع خدمات سلامت سنگان، جنگل و فتح آباد ‌و خرید دستگاه سونوگرافی و رادیولوژی برای بیمارستان رشتخوار از دیگر مطالبه های مردم رشتخوار بود که محقق شد.
وی اظهار داشت: هم اکنون ساخت بیش از 50 واحد آموزشی در رشتخوار در دست اقدام است که تاکنون 30 واحد آن تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: خیرین رشتخوار طی 2 سال گذشته 600 میلیارد ریال در زمینه تعلیم و تریبت این شهرستان کمک کردند.
وی افزود: همزمان با آغاز سال تحصیلی نیز بیش از پنج میلیارد ریال برای مرمت و نوسازی مدارس رشتخوار هزینه شد.
وی با بیان اینکه استخر سرپوشیده رشتخوار هم اکنون در حال ساخت است و تا شهریور 98 به بهره برداری می رسد، گفت: در 2 سال گذشته 20 میلیارد ریال برای تکمیل این طرح اختصاص یافته است.
وی افزود: برای احداث زمین چمن مصنوعی رشتخوار که هم اکنون با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست تاکنون 800 میلیون ریال هزینه شده و با تخصیص یک میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار جدید این طرح ورزشی نیز سال آینده به بهره برداری می رسد.
نماینده مردم رشتخوار و خواف درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: وسایل گرمایشی و گازرسانی سالن های ورزشی جنگل، باسفر و فتح آباد تامین و تکمیل شده و 6 میلیارد ریال نیز برای احداث خانه کشتی رشتخوار در نظر گرفته شده است که در آینده نزدیک عملیات اجرایی این طرح آغاز خواهد شد.
مرکز شهرستان 65 هزار نفری رشتخوار با 2 بخش مرکزی و جنگل در 209 کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.
7079/7493 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال