دانشگاه محل گفتمان و مباحثه همه افکار و جناح ‌هاست

مشهد- ایرنا- معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ‌ها گفت: دانشگاه محل مباحثه است و همه افکار و جناح‌ ها می‌ توانند در کنار یکدیگر به گفتمان بپردازند.

حجت‌ الاسلام علی تقوی روز چهارشنبه در مراسم معرفی رئیس جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی قوچان افزود: محیط دانشگاهی می ‌تواند سیاسی باشد اما از سیاست زدگی باید جلوگیری کرد و از تنگ ‌نظری ‌ها دوری نمود.
وی با اشاره به اینکه گاهی در محیط دانشگاهی تنگ ‌نظری و کم ‌حوصلگی ‌هایی دیده می ‌شود که انرژی را از افراد می‌ گیرد، اظهار داشت: در فضای دانشگاهی امکان وجود سلایق مختلف هست، می‌ توان باکمال احترام و ادب به بحث با یکدیگر پرداخت.
وی گفت: در دانشگاه باید سعه صدر و تحمل وجود داشته باشد و با اخلاق به جلو پیش رفت زیرا با تندروی و برچسب زدن نمی ‌توان کاری از پیش برد.
حجت‌ الاسلام تقوی افزود: در برخی مواقع افراد به دنبال مچ‌ گیری هستند اما می‌ توان با تذکر محترمانه بهترین کار تربیتی را انجام داد.
وی اظهار داشت: پولی که آمریکا برای براندازی نظام جمهوری اسلامی هزینه کرده به ‌اندازه سه بار ساختن مجدد آمریکاست و هدف آنان از گفت و گو نیز براندازی انقلاب و نظام اسلامی است.
وی گفت: آمریکا تمام تلاش خود را در یمن، سوریه و جنگ تحمیلی به کاربرد اما با خون شهدا هیچ نتیجه ‌ای نگرفت، امروز خروج نیروهای آمریکایی از سوریه بدترین حقارت برای آنان به شمار می رود.
رئیس شورای استانی نهاد رهبری در دانشگاه ‌های خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: هدف والای امام خمینی (ره) از انقلاب، علاوه بر حفظ اسلام ، ایجاد استقلال و عزت برای مسلمانان بود.
حجت ‌الاسلام احمد ترابی افزود: در باره انقلاب اسلامی ایران تحلیل ‌های فراوان شده است اما تحلیل گری از آمریکا در آستانه انقلاب به ایران سفر کرد که پخته ‌تر انقلاب را تحلیل کرده و گفت ملت ایران دوست نداشت تحقیر شود و احساس کرد از سوی قدرت ‌های دنیا مورد بی‌ احترامی قرار گرفته و این ملت تحقیر را نخواهد پذیرفت.
وی حقارت را برای همه ملت‌ ها رنج ‌آور دانست و گفت: اگر مهم‌ ترین دستاورد انقلاب را عزت و استقلال بدانیم در طول 40 سال انقلاب رو به ‌پیشرفت بوده‌ایم.
وی اظهار داشت: آمریکا از تفکر و اندیشه ملت ایران هراس دارد زیرا از بمب اتمی هم قوی‌ تر است، اینکه ایرانیان نمی ‌خواهند برده و ذلیل هیچ کشوری باشند مهم ‌ترین اندیشه امام خمینی (ره) بود.
حجت ‌الاسلام ترابی با بیان اینکه در انقلاب فرصتی برای دانشگاهیان و استادان فراهم‌ شده تا آزادانه تصمیم بگیرند، گفت: باید فضای دانشگاه فضای فرهیختگی و فرصتی برای عزت‌ آفرینی باشد و این فرصت‌ ها را به بهانه مسائل فرعی به کشمکش نکشانیم.
در این مراسم از زحمات حجت‌ الاسلام حسین ایمانی مقدم قدردانی و حجت‌الاسلام عقیل فرزانه به عنوان رئیس نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی قوچان معرفی شد.
7501/ 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال