توزیع گوشت قرمز منجمد در خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد- ایرنا- مدیرکل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی گفت: میزان توزیع گوشت قرمز منجمد از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با کل پارسال در این استان پنج برابر بیشتر شده است.

سید احمد دلقندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تاکنون هزار و 630 تن گوشت گوساله منجمد وارداتی در بازار خراسان رضوی توزیع شد. طی 12 ماه پارسال این میزان 280 تن بود.
وی ادامه داد: توزیع گوشت منجمد صرفا با هدف تنظیم بازار و تعدیل قیمتها انجام می شود لذا به محض ایجاد ثبات در قیمت و برطرف شدن نوسانات، توزیع آن متوقف می شود.
مدیرکل پشتیبانی دام خراسان رضوی گفت: در کنار توزیع گوشت منجمد، توزیع گوشت گرم وارداتی نیز در بازار استان امسال انجام شده است. بر این اساس تاکنون توزیع 411 تن گوشت گوسفندی گرم وارداتی و همچنین 30 تن گوشت گوسفند منجمد وارداتی صورت گرفته است.
وی افزود: در کنار توزیع گوشت قرمز تولیدی استان به همراه توزیع گوشت قرمز منجمد شاهد تامین نیاز مصرف کنندگان در این زمینه هستیم.
روزانه 400 تن گوشت قرمز در خراسان رضوی مصرف می شود. این استان 7.1 میلیون راس دام سبک شامل گوسفند و بز دارد. خراسان رضوی در حوزه گاوداری شامل صنعتی، نیمه صنعتی و کوچک روستایی دارای پنج هزار واحد دارای مجوز و 100 هزار راس ظرفیت گاو مولد است. کل موجودی دام سنگین مولد و غیرمولد در این استان شش میلیون و 400 هزار نفری 320 هزار راس است.
خراسان رضوی در مجموع 14،6 میلیون واحد دامی دارد و سالانه یک میلیون و 200 هزار تن محصولات در حوزه دام و طیور این استان تولید می شود.
7496/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال