شهردار مشهد:

یک فرهنگسرا به سمن های فعال در حوزه آب اختصاص می یابد

مشهد- ایرنا- شهردار مشهد گفت: یک فرهنگسرا در این کلانشهر به سمن ها و تشکل های مردم نهاد در حوزه آب و محیط زیست شهری اختصاص می یابد.

محمد رضا کلایی عصر سه شنبه در مراسم پایانی دومین جشنواره ملی فناوری های آب در مشهد افزود: جمعیت ناجیان آب طی سالهای اخیر اقدامات خوبی در این شهر داشته اند.
وی اظهار داشت: از این رو مقرر شد فراخوانی با کمک ناجیان آب تهیه شود و چنانچه سمن هایی در این حوزه نیازمند زیرساخت باشند، این زیرساخت در فرهنگسرای تخصصی در اختیارشان قرار گیرد.
وی با اشاره به نقش موثر سازمان های مردم نهاد در حل مشکلات حوزه های مختلف گفت: دغدغه مشترک همه در مشهد بهبود شرایط محیطی برای شهروندان و زائران است.
کلایی همچنین از مخترعان و شرکت های دانش بنیانی که در این جشنواره در حوزه آب تکنولوژی های قابل اجرا در مدیریت شهری دارند، خواست طی 10 روز آینده کارهای خود را به معاونت خدمات شهری شهرداری معرفی و ارائه دهند.
وی افزود: پیشنهادات مخترعان و شرکت کنندگان در این جشنواره در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری بررسی و از محصولات آنها خریداری و استفاده خواهیم کرد.
شهردار مشهد تاکید کرد: چالش آب موضوع اساسی است و در حد توان با شرکتهای دانش بنیان ، نخبگان و قشر دانشگاهی برای حل این چالش همکاری خواهیم کرد.
دومین جشنواره ملی فناوریهای آب با تمرکز بر موضوع آبهای نامتعارف، به همت دانشگاه فردوسی و معاونت فناوری نهاد ریاست جمهوری مدت 2 روز در مشهد ادامه داشت.
7505/ 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال