امام جمعه مشهد:

رابطه با آمریکا اندیشه مالیخولیایی است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد با اشاره به دشمنی 65 ساله آمریکا با ایران گفت: این دشمنی چند برابر شده و به صورت روزافزون ادامه پیدا کرده است لذا اندیشه رابطه با آمریکا فکر شیطانی و اندیشه ای ناشی از جنون و مالیخولیایی است.

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد افزود: محور سیاست خارجی ما باید 'نبرد و مقابله با آمریکا' باشد.
وی اظهار داشت: انگلیس نیز در این مدت همواره با دشمنی های آمریکا علیه ملت ایران همراه بوده است.
وی گفت: اینکه برخی هفت ماه بعد از خروج آمریکا از برجام به اروپا چسبیده و فکر می کنند اروپا می تواند مشکلات ما را حل کند، صحیح نیست.
امام جمعه مشهد همچنین با گرامیداشت روز دانشجو افزود: 16 آذر یک تابلو تمام نما برای تذکر دشمنی 65 ساله آمریکا است.
وی اظهار داشت: خاطره 16 آذر به نسل نخبه و دانشگاهی یادآوری می کند که دانشگاه در صف مقدم مقابله با استکبار جهانی قرار دارد.
وی با مرور حوادث 16 آذر سال 1332 گفت: روز 16 آذر این سال نیروهای امنیتی به کلاسهای دانشگاه ریختند و برخی را کتک زدند و سه دانشجو را نیز به شهادت رساندند تا از حرکت اعتراضی نسبت به سفر معاون رئیس جمهوری آمریکا در دانشگاه جلوگیری شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: در 17 آذر، نیکسون وارد دانشگاه تهران شد و در حالی که هنوز سالن دانشکده فنی دانشگاه تهران به خون دانشجویان رنگین بود، قدم بر خون آنان گذاشت و از این دانشگاه دکترای افتخاری گرفت.
وی اظهار داشت: امروز دانشجویان به عنوان قشر فعال و فن آور در حال درخشش هستند اما این فکر و فن آوری باید در جهت استکبار ستیزی و نبرد با آمریکا باشد.
3221 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال