احتمال وقوع روان آب در پی بارش برف و باران پیش بینی شد

مشهد- ایرنا- مرکز پیش بینی هواشناسی اداره کل خراسان رضوی با صدور اطلاعیه ای از وقوع بارشهای رگباری با احتمال ایجاد روان آب و همچنین بارش برف به ویژه در مناطق کوهستانی این استان خبر داد.

اداره کل عصر پنجشنبه اعلام کرد: تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر ورود و گسترش تدریجی سامانه ناپایدار جوی از عصر امروز 15 آذر به ناحیه شمال شرق کشور است.
بر این اساس از امشب بارشهای پراکنده از نواحی غربی و شمال غرب خراسان رضوی آغاز می شود و طی فردا با گسترش سامانه ناپایدار شاهد بارشهای رگباری در سطح استان و در پاره ای از نقاط احتمال ایجاد روان آب خواهیم بود. بارشها به صورت متناوب و با شدت و ضعف تا روز دوشنبه هفته آتی در خراسان رضوی ادامه دارد. در این مدت در نواحی جنوبی استان احتمال وقوع رعد و برق نیز وجود دارد.
طبق اطلاعیه مرکز پیش بینی هواشناسی اداره کل خراسان رضوی از اواسط وقت فردا 16 آذر کاهش نسبی دما در خراسان رضوی رخ می دهد لذا جمعه شب بارش پراکنده برف در نواحی سردسیر و جاده های کوهستانی استان دور از انتظار نیست. همچنین وزش باد به نسبت شدید در نواحی مختلف خراسان رضوی برای روز جمعه و همچنین تشکیل مه و کاهش دید به ویژه در جاده های سردسیر و کوهستانی طی روزهای آتی پیش بینی شده است.
3027/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال