مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی:

نمایشگاه امسال کتاب در مشهد بهتر از سالهای گذشته برگزار شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: نمایشگاه امسال کتاب در مشهد از نظر کیفیت و کمیت نسبت به سال های گذشته رشد خوبی داشته است.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اطلاع رسانی بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب در مشهد نیز به خوبی انجام شد بطوریکه اغلب شهروندان از این رویداد بزرگ فرهنگی مطلع شدند.
وی اظهار داشت: همچنین بن های کتاب در نمایشگاه امسال از حالت اختصاصی خارج و عمومی شد که این امر نیز منجر به 2 برابر شدن تراکنش مالی نمایشگاه نسبت به پارسال شده است.
وی گفت: حضور فعال رسانه ها، فعالان فضای مجازی و پرشور بودن بخش بین الملل نیز از دیگر نقاط برجسته نمایشگاه کتاب امسال در مشهد است.
حجت الاسلام سبزیان افزود: اما حضور چهره های برجسته حوزه نشر در این نمایشگاه کمرنگ بود که به دلیل وضعیت اقتصادی بوده است.

* عضویت رایگان
مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اظهار داشت: امسال فضایی مانند یک کتابخانه عمومی در این نمایشگاه برای شهروندان ایجاد کردیم که نسبت به پارسال 10 برابر افزایش داشت.
وی گفت: در غرفه این اداره کل در نمایشگاه مزبور تمام بخش های یک کتابخانه نظیر بخش کودک، مخزن، بخش نابینایان و بخش مشاوره فعال است، همچنین عضویت در کتابخانه های عمومی استان از طریق این غرفه تا پایان نمایشگاه به صورت آنلاین و رایگان انجام می شود.
وی افزود: نشست کتابخوان و گفت و گوی آزاد از دیگر برنامه های غرفه این اداره کل است.
بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد با حضور 700 ناشر در 800 غرفه در حال برگزاری است.
در این نمایشگاه 150 هزار عنوان کتاب داخلی و 29 هزار عنوان کتاب از 20 ناشر و 80 نمایندگی خارجی در گستره 20 هزار مترمربع عرضه شده است.
نمایشگاه مزبور که از دوم آذر ماه برپا شده است تا هشتم آذر در محل نمایشگاه بین‌ المللی مشهد دایر است.
7505/ 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال