12 انجمن میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کلات تشکیل شد

مشهد- ایرنا- مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کلات از تشکیل 12 انجمن مرتبط با این حوزه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، شعبانعلی فرهمند افزود: استفاده درست از ظرفیتهای موجود در این شهرستان، همکاری، تعامل و مشارکت فعال مردم منطقه را می طلبد.
وی اظهار داشت: در همین راستا تشکیل انجمن های میراث فرهنگی در شهرستان کلات طی چند ماه گذشته در اولویت کاری این مدیریت قرار گرفت که با پیگیری های متعدد و همکاری و استقبال دهیاریها و شورای اسلامی روستاها 12 انجمن در این شهرستان تشکیل و پرونده سه انجمن دیگر نیز در حال بررسی است.
وی گفت: انجمن میراث فرهنگی آبگرم، بابا رمضان، خشت نادری، ارتکند، قره تیکان، قله زو، گرو، سررود، چرم کهنه، نقطه، زاوین و شهر کلات تاکنون تشکیل شده و فعالیت خود را آغاز کرده است.
فرهمند افزود: هدف از تشکیل این انجمن ها در روستاهای هدف گردشگری و دارای آثار تاریخی و همچنین صنایع دستی، مشارکت مردم در حفاظت از آثار تاریخی، حفظ و نگهداری، جلوگیری از تخریب بناها، آموزش فرهنگ صحیح مردم روستا در برخورد با آثار تاریخی، معرفی ظرفیت ها و استعداد شهرستان و روستاهای هدف گردشگری، معرفی صنایع دستی به گردشگران و همچنین مشارکت مردم در مرمت و بازسازی بناهای قابل مرمت است.
شهرستان کلات در 159 کیلومتری مشهد قرار دارد.
7496 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال