4،5 درصد جمعیت روستایی سبزوار دیابت دارند

سبزوار- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: چهار هزار و 200 نفر از روستانشینان این شهرستان مبتلا به دیابت هستند که 4،5 درصد از جمعیت بالای 30 سال روستایی را در بر می گیرد.

فاطمه نوده روز چهارشنبه به مناسبت 'روز جهانی دیابت' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اجرای 'برنامه ایراپن' غربالگری دیابت برای جمعیت بالای 30 سال در مناطق روستای و شهری سبزوار به صورت رایگان انجام می شود. بر این اساس بیماران دیابتی به صورت فصلی از سوی پزشکان در مراکز خدمات جامع سلامت و بطور ماهیانه توسط بهورزان مورد مراقبت و درمان قرار می گیرند.
وی ادامه داد: همچنین در چارچوب اجرای 'سامانه سیب' تاکنون هزار و741 بیمار مبتلا به دیابت در جمعیت شهری سبزوار شناسایی شده اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز به خبرنگار ایرنا گفت: خدمات پزشکی، پرستاری و آموزشی به سه هزار بیمار دیابتی در کلینیکهای تخصصی زیر پوشش این دانشگاه ارائه می شود.
محمد نعمت شاهی افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با دو کلینیک تخصصی دیابت با حضور متخصصان داخلی، قلب و عروق، زنان و زایمان، نفرولوژی، کارشناس پرستاری و کارشناس تغذیه و روانپزشک به مراجعان خدمات ارائه می دهد.
194 خانه بهداشت و شش بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع غرب خراسان رضوی فعالیت می کنند.
مرکز شهرستان 320 هزار نفری سبزوار در فاصله 237 کیلومتری غرب مشهد واقع است. 25 درصد از جمعیت سبزوار شامل 77 هزار نفر در 222 روستای این شهرستان سکونت دارند. شهرستان سبزوار مرکب از سه بخش مرکزی، ششتمد و روداب است.
8145/7495/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال