نرخ لبنیات در مشهد کاهش یافت

مشهد- ایرنا- رئیس اتحادیه صنف برنج و عمده فروشان مواد غذایی مشهد گفت: به دلیل موجودی زیاد مواد لبنی در بازار و کاهش فروش آن به دلیل گرانی، فروشندگان لبنیات در این شهر قیمت برخی اقلام مانند شیر پاکتی، پنیر و ماست را تا 10 درصد کاهش دادند.

حسین شرف زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روزانه هزار و 600 تن شیر در خراسان رضوی تولید می شود که این مقدار بیش از مصرف استان است.
وی اظهار داشت: خراسان رضوی در حوزه مواد غذایی از جمله لبنیات دارای مزیت بسیار است و نیاز استان به مواد لبنی از طریق کارخانه های متعدد و شناخته شده استان تامین می شود.
وی گفت: پس از نوسانات نرخ ارز قیمت مواد لبنی به ویژه هزینه بسته بندی آن در کارخانه ها طی چند نوبت افزایش یافت که بر قیمت تمام شده محصول تاثیرگذار بود.
شرف زاده افزود: برنج هندی و پاکستانی با ارز دولتی وارد کشور شده و بر اساس مصوبه سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان به قیمت هر کیلو 82 هزار ریال در بازار به فروش می رسد.
وی اظهار داشت: هم اکنون برنج به میزان کافی در خراسان رضوی وجود دارد و برنج ایرانی نیز طی چند ماه اخیر 10 درصد افزایش قیمت داشته است.
15 هزار واحد صنفی زیر پوشش اتحادیه برنج و عمده فروشان مواد غذایی مشهد فعالیت دارند.
7489/1858 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال