امامان جمعه خراسان رضوی:

دشمنی آمریکا با ملت ایران تمام شدنی نیست

مشهد - ایرنا - امامان جمعه استان خراسان رضوی اعلام کردند: تا زمانی که روحیه استکباری همراه دولت آمریکا باشد دشمنی و مکر آنها با ملت ایران پایانی نخواهد داشت.

به گزارش ایرنا امام جمعه سبزوار گفت: همانطور که دشمنی آمریکا با ملت ما با برجام تمام نشد، یقینا تصویب لایحه اف.ای.تی.اف نیز نمی تواند به این دشمنی پایان دهد.
حجت الاسلام غلامرضا مقیسه با اشاره به اینکه راه مقابله با آمریکا تکیه بر اقتصاد مقاومتی، کاهش وابستگی به نفت و افزایش صادرات غیرنفتی است، اظهار داشت: دولت باید به طور شایسته اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرد.
امام جمعه سبزوار اظهار داشت: امریکا از ابتدای انقلاب اسلامی با کودتا، جنگ تحمیلی، تحریم و اکنون فشار روانی و رسانه ای در پی تضعیف وحدت و پیشرفت نظام است که این توطئه ها با حضور مردم در صحنه و حمایت آنها از ولایت فقیه ناکام بوده است.
امام جمعه گناباد نیز خواستار اقدام مسئولان برای برنامه ریزی خاص به منظور کنترل تورم و ثبات در بازار ارز و سکه شد و گفت: باید با مهار نقدینگی، علاوه بر کاهش قیمت کالاها و جهت دهی آنها در تولید و کارآفرینی، با اشتغال و کاهش معضل بیکاری در کاهش تنگناهای اقتصادی مردم تلاش کرد.
حجت الاسلام حسن صادقی نسب ساماندهی بانک ها و خارج کردن آنها از وضعیت بنگاهداری و سودگرایی و حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان را از دیگر مطالبات مردم دانست.
وی همچنین خواهان اهتمام بیشتر مسئولان وزارت راه و شهرسازی نسبت به اختصاص اعتبارات بیشتر به بخش مسکن و واگذاری زمین به جوانان نیازمند مسکن شد.
امام جمعه تربت حیدریه نیز با توصیه نمازگزاران به اجرای سنت حسنه وقف، گفت: وقف سنت پسندیده و در حکم صدقه جاریه است و توصیه ائمه(ع) برای تداوم آن است.
حجت الاسلام محمدرضا عصمتی افزود: البته با کمال تاسف باید بگویم گاهی اموال موقوفه که در دست مستاجران قرار می گیرد، یا آن را به ملک شخصی خود تبدیل می کنند و یا حقوق واقف را رعایت نمی کنند.
8145/7495/2095/6121/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال